امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 9000
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱
چاپ این نوشته
Share
سرپرست میراث فرهنگی نطنز:

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز گفت: با توجه به نم‌زدگی شبستان‌های شرقی و شمالی مسجد جامع نطنز، با اختصاص بودجه لازم مرمت و بازسازی این ۲ ایوان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان نطنز “نطنزنا” به نقل از خبرگزاری تسنیم در نطنز حسین یزدانمهر اظهار کرد: با توجه به نم‌زدگی و امکان تخریب در برخی از نقاط در ۲ ایوان شمالی و شرقی مسجد جامع نطنز، بازسازی و مرمت این ۲ ایوان آغاز شد.

وی پیرامون مبلغ مورد نیاز این پروژه افزود: برای بازسازی و مرمت این ۲ بخش، بیش از ۴۰۰ میلیون ریال بودجه مورد نیاز است که این مبلغ، از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته و این پروژه به زودی کار خود را آغاز می‌کند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نطنز پیرامون این مسجد و قدمت آن گفت: این مجموعه شامل شبستان ۸ ضلعی گنبد‌ دار جنوبی و شبستان‌های شمالی و شرقی و غربی و دهلیزهای پیوند دهنده آن‌ها،‌ آرامگاه شیخ نورالدین عبدالصمد، سر در خانقاه و مناره مرتفعی است.

وی تصریح کرد: به جز شبستان گنبددار که از بناهای دوره دیلمی است و قدمتی ۱۰۵۰ ساله دارد، بقیه مربوط به دوره ایلخانان مغول است که درفاصله سال های ۷۰۴ تا ۷۲۵ هجری قمری بنا شده است.

یزدانمهر تصریح کرد: یکی دیگر از زیباترین اثر این مجموعه تاریخی زیبا، مناره بلند و استوار این مسجد بوده که بعد از گذشت ۷۲۰ سال از ساخت آن، همچنان محکم استوار ایستاده و خود‌نمائی می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: این مجموعه با شکوه با شماره ۱۸۸ در تاریخ ۱۸ تیر سال ۱۳۱۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

محمد رضا رشیدی در تاریخ ۲۷ام ، مرداد ۱۳۹۳:

سلام دوستان عزیز
لطف کنید عکس مسجد جامع نطنز را به طور صحیح انتخاب نمائید

مهدی توسلیان در تاریخ ۶ام ، شهریور ۱۳۹۳:

باسلام و خسته نباشید کاش از عکس مسجد جامع استفاده می شد .

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها