امروز: پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 8331
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
چاپ این نوشته
Share
مدیر منابع طبیعی و آبخیز‌داری شهرستان نطنز خبر داد؛

سعید زمانی اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ کوهان‌دار تاغ در سطح ۱۰۰ هکتار از تاغ‌زار‌های شهرستان نطنز انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان نطنز “نطنزنا” به نقل از خبرگزاری فارس در نطنز، سعید زمانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز اظهار کرد: این طرح با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیون ریال از اردیبهشت سال جاری آغاز شده است.

وی ادامه داد: از اسفند ماه سال گذشته مأموران اداره با گشت‌زنی در ۵۰۰ هکتار از تاغ‌زار‌های بادرود و انجام عملیات پیش‌آگاهی ۱۰۰ هکتار از تاغ‌زار‌های آلوده را شناسایی کردند.

مدیر منابع طبیعی و آبخیز‌داری نطنز تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین آفات تاغ‌زار‌های ایجاد شده در شهرستان، ملخ کوهان‌دار تاغ است که از اوایل فروردین ماه پوره‌های ملخ از کپسول‌های تخم‌گذاری شده در داخل ماسه‌های بادی بیرون آمده و آغاز به تغذیه از سرشاخه‌های درختان تاغ می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: تغذیه ملخ‌های کوهان‌دار از سرشاخه‌های درختان تاغ سبب ضعیف شدن درختان و عدم بذر‌دهی شده و در صورت تکرار طغیان ملخ در چند سال متوالی سبب خشک شدن تاغ‌زار‌ها می‌شود.

زمانی تاکید کرد: با مشاهده نخستین مورد کانون ملخ در تاغ‌زار‌های بادرود، عملیات مبارزه با استفاده از سم‌پاش و کاربرد سم فنیتروتیون آغاز شد.

وی متذکر شد: با توجه به شناسایی به موقع و سرعت عمل در آغاز سم‌پاشی که در شهرستان صورت گرفته، طغیان ملخ به نحو مطلوبی کنترل شده و از ورود ملخ به داخل شهر‌ها جلوگیری شده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها