امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 66466
تاریخ انتشار: ۲:۱۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۳
چاپ این نوشته
Share
در حاشیه سفر وزیر ارتباطات در نطنز مطرح شد؛

استاندار اصفهان گفت: شهرستان نطنز دارای آثار مذهبی و تاریخی فراوانی است که از این ظرفیت ها به خاطر بعضی از قوانین برای پذیرش گردشگر به خوبی استفاده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز استاندار اصفهان پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح مرکز کسب و کارهای نوپا و ایده پردازی در دانشگاه پیام نور نطنز که با حضور وزیر ارتباطات انجام شد، اظهار کرد: شهرستان نطنز دارای شخصیت های نخبه و با دانش فراوان است و بنده نیز به این مردم احترام گذاشته و برای چهارمین بار در طول تصدی سکان استانداری استان در این شهرستان حضور پیدا کرده ام.

محسن مهر علیزاده افزود: شهرستان نطنز دارای آثار مذهبی و تاریخی فراوانی است که از این ظرفیت ها به خاطر بعضی از قوانین برای پذیرش گردشگر به خوبی استفاده نشده است.

وی وجود قوانین دست و پاگیر را یکی از معضلات موجود در حوزه گردشگری عنوان و تصریح کرد: با حذف و یا کم کردن این قوانین به طور حتم استقبال سرمایه گذاران در حوزه گردشگری بیشتر و در کنار آن بسیاری از مشکلات موجود در حوزه جوانان از جمله اشتغال نیز برطرف می شود.

استاندار اصفهان با اشاره به مصوبات چندماه گذشته مجمع نمایندگان استان اصفهان در نطنز، از رفع موانع بر سر اجرای برخی از این مصوبات خبر داد و گفت: مابقی موانع موجود بر سر اجرای کامل مصوبات نیز به زودی مرتفع می شود.

بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از معضلات مهم در شهرستان نطنز

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر نیز در خصوص دلایل حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نطنز اظهار کرد: بحث بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ما هنوز یکی از معضلات مهم شهرستان است و امیدواریم طرح هایی مانند مرکز کسب و کارهای نوپا زمینه ساز برطرف شدن مشکلاتی از قبیل بیکاری جوانان و ایجاد شغل برای آنان شود.

مرتضی صفاری نطنزی افزود: موضوع توریست پذیری شهرستان نطنز در در ابعاد مختلف به عنوان موزه تاریخی و فرهنگی نیازمند وجود زیر ساخت هایی برای معرفی آن در سطح کشور و البته در نقاط مختلف دنیا است و امیدواریم سفر وزیر ارتباطات باب ایجاد کارهای نو برای شهرستان نطنز را باز کند.

بهره مندی همه شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان از اینترنت پرسرعت

فرماندار نطنز با بیان این که شهرستان نطنز با ۳۸ هزار و ۱۹۵ مشترک تلفن ثابت، ضریب نفوذ ۱۰۶ درصدی و مقام نخست را این بخش در کشور را از آن خود کرده است، اظهار کرد: همه شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان نطنز از اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات بهره مند شده اند.

یوسف حسنی افزود: اجرای پروژه فیبر نوری از اصفهان تا نطنز به طول ۱۰۰ کیلومتر و نطنز به کاشان به طول ۷۰ کیلومتر نشان از شبکه وسیع فیبر نوری در منطقه است که شهرها و بیشتر روستاهای شهرستان را به فیبر نوری سراسری متصل کرده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها