امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 66435
تاریخ انتشار: ۲:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه بادرود:

امام جمعه بادرود گفت: شعار «ما توانستیم» در جنگ تحمیلی امروزه راحت تر محقق می شود چرا که قدرت جمهوری اسلامی در حال حاضر قابل مقایسه با زمان جنگ نیست، البته به شرطی که هر کس در هر مسندی قرار دارد بتواند به وظیفه خود در قالب اهداف انقلاب و جمهوری اسلامی عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز امام جمعه بادرود در خطبه های این هفته نماز جمعه با قدردانی از برگزارکنندگان همایش شیرخوارگان حسینی در سطح بخش امامزاده، اظهار کرد: این همایش جهانی یک حرکت ضد استکباری بود که در آن کودکان و نوزادانی حضور داشتند که در آینده و با تاسی از درس عاشورا، ملازم رکاب امام زمان (عج) خواهند شد و در زمان ظهور یار و فدایی امامت می شوند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی از برگزار کنندگان مراسم های عزاداری در منطقه در دهه اول محرم قدردانی کرد و افزود: در تاریخ انقلاب های زیادی به ثبت رسیده است اما هیچ کدام از این انقلاب ها به مانند عاشورا این همه جاودانگی نداشته است.

وی گفت: نهضت عاشورا یک پیام داشت و آن دفاع از مظلوم، مبارزه با ظلم، پشتیبانی از ولایت و ایستادگی در برابر جور بود و البته یک پیامد هم داشت و آن این که واقعه عظیم عاشورا بعد از ۱۴ قرن همچنان در راه سازندگی جامعه الگو گرفته می شود و بسیاری از مسلمانان و غیرمسلمانان را متحول می کند.

خطیب جمعه بادرود با تاکید بر این که دشمن از همین جاودانگی های درس عاشورا ترسیده است، بیان کرد: عشق و علاقه به امام حسین (ع) تمام نمی شود و دوستان و حتی دشمنان نیز به این قضیه اقرار کرده اند که مجالس عزای سرور و سالار شهیدان هر سال باشکوه و عظمت بیشتر و خاص تری نسبت به سال های قبل برگزار می شود که مهم ترین آن خواست و اراده الهی است.

وی هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و با اشاره به رشادت ها و جانفشانی های اقشار مختلف مردم، بسیج، سپاه و ارتش در جتگ تحمیلی، تصریح کرد: در طول هشت سال جنگِ چندین کشور جهان علیه جمهوری اسلامی و با وجود تحریم های متعدد و متفاوت در حوزه های گوناگون، رزمندگان اسلام ایستادند و پیروز شدند.

حجت الاسلام قاسمی تاکید کرد: شعار «ما توانستیم» در جنگ تحمیلی امروزه راحت تر محقق می شود چرا که قدرت جمهوری اسلامی در حال حاضر قابل مقایسه با زمان جنگ نیست، البته به شرطی که هر کس در هر مسندی قرار دارد بتواند به وظیفه خود در قالب اهداف انقلاب و جمهوری اسلامی عمل کند.

وی همچنین روز تجلیل از اسرا و مفقودین را گرامیداشت و اضافه کرد: مردمی که در زمان جنگ از جان و مال خود گذشتند و به اسارت دشمن بعثی درآمدند، توانستند با تبعیت از کاروان اسرای کربلا، در اسارت نیز درس آزادگی بیافرینند و این مایه مباهات و افتخاری برای جمهوری اسلامی است.

امام جمعه بادرود فصل بازگشایی مدارس را به فعالان عرصه آموزش و پرورش تبیرک گفت و خاطر نشان کرد: فرهنگیان باید خود را در صف اول مبارزه با جهل و خرافات ببینند تا دانش آموزان را در این جنگ روانی و رسانه ای دشمنان از آسیب ها حفظ کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها