امروز: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 66375
تاریخ انتشار: ۳:۰۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه نطنز:

امام جمعه نطنز گفت: پرچم مقاومت، عزت و اقتدار آفرین اهل بیت علیهم السلام در جهان در دستان جمهوری اسلامی است و ما می بینیم سرنوشت تروریست ها در ادلب سوریه در تهران مشخص می شود و این برای دشمن گران آمده و تلاش می کند تا با جوسازی های متعدد به این اقتدار امروزی ضربه بزند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنزحجت الاسلام روح الله امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم صبر و استقامت، توصیه به صبر، ارتباط با یکدیگر و رعایت تقوای الهی را رمز فلاح و رستگاری عنوان کرده است و به طور حتم اگر ملت ایران به این چهار اصل جان تازه ببخشند پیروز جنگ اقتصادی با دشمن خواهند شد.

امام جمعه نطنز با تسلیت ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، افزود: قیام عاشورا یک قیام اصولی و ولایتی است و حفظ فرهنگ عاشورا به عنوان یک اصل بر همگان واجب است.

وی تاکید کرد: عزاداری ها در ماه های محرم و صفر باید برمحوریت امام حسین (ع) و اهداف عاشورایی باشد و از خرافات، محرمات و مسائل ذوقی و من درآوردی به دور باشد و اشعاری که در عزاداری ها و به خصوص در مراسم های تعزیه استفاده می شود باید دارای سند معتبر باشد.

خطیب جمعه نطنز ادامه داد: نظم و انظباط، ترویج اهداف امامت امام حسین (ع)، ظلم ستیزی، عدالت خواهی، عزت طلبی و تبیین اصل مقاومت چه منتهی به شهادت شود چه اسارت، از شاخصه های مهم یک عزاداری است که اگر رعایت شود به طور حتم مورد رضایت صاحب عزا نیز قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر این که امروزه عاشورا زنده تر از سال های گذشته است، بیان کرد: خون حضرت سید الشهدا (ع) و یاران مظلوم ایشان دل ها را به حرکت درآورده است و هرجا بساط یزیدیان پهن شود را با حرکت گسترده خود جمع خواهد کرد.

حجت الاسلام امینی با بیان این که نباید اجازه تحریف عاشورا را به ابوسفیانی های زمان داد، افزود: دشمنان انقلاب و نظام تلاش می کنند تا ملت ایران را به مثل امام حسین (ع) در دوراهی مذاکره و ذلت و مرگ قرار دهد اما این مردم چون با الگو گیری از حادثه کربلا برخون خود تکیه کرده، مذاکره و ذلت را نخواهند پذیرفت و بدون شک پیروز میدان می شوند.

وی خاطر نشان کرد: پرچم مقاومت، عزت و اقتدار آفرین اهل بیت علیهم السلام در جهان در دستان جمهوری اسلامی است و ما می بینیم سرنوشت تروریست ها در ادلب سوریه در تهران مشخص می شود و این برای دشمن گران آمده و تلاش می کند تا با جوسازی های متعدد به این اقتدار امروزی ضربه بزند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها