امروز: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 66322
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
چاپ این نوشته
Share
مسئول اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی نطنز:

مسئول اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی نطنز گفت: گیاه کینوا به خاویار گیاهی معروف بوده و مادر همه دانه های خوراکی محسوب می شود و در دو فصل یعنی بهار و تابستان در این مناطق کشت می شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز بهروز کیانوش صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران از آغاز عملیات کاشت گیاه کینوا در بادرود و منطقه قلعه گوشه خبر داد.

مسئول اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نطنز افزود: این گیاه برای دومین سال پیاپی و در سطح یک هکتار از مزارع کشاورزی در قلعه گوشه کشت شده است.

وی تصریح کرد: این گیاه بومی بولیوی، شیلی و پرو بوده و به خاطر مقاومت به خشکی، شوری و کم آبی ظرفیت جایگزینی با محصولات پر نیاز به آب را نیز دارد.

کیانوش گفت: گیاه کینوا به خاویار گیاهی معروف بوده و مادر همه دانه های خوراکی محسوب می شود و در دو فصل یعنی بهار و تابستان در این مناطق کشت می شود.

وی با بیان این که خواص ضد پیری و تسکین دردهای میگرنی و مقابله با دیابت نوع دو از خاصیت های این گیاه آن هم بر طبق اظهار نظر متخصصان است، گفت: دانه این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان و فیبر بوده و می توان از آن برای افرادی که از چاقی رنج می برند به عنوان لاغر کننده طبیعی تجویز کرد.

مسئول اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی نطنز خاطر نشان کرد: کشت این گیاه در راستای سیاست تغییر الگوی کشت و حذف گیاهان پر آب و ترویج کشت گیاه کم آب توصیه می شود و این سیاستی است که جهاد کشاورزی چندین سال است آن را دنبال می کند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها