امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 66285
تاریخ انتشار: ۲:۲۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
چاپ این نوشته
Share
تحولات میدانی صحرای جنوب سوریه؛

ده‌ها تن از عناصر گروه تروریستی داعش در درگیری با رزمندگان سوری در محور جنوبی سوریه به هلاکت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز نیروهای مردمی و ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در محور غربی استان دمشق و شرق استان سویداء توانستند بخش‌هایی از مناطق غربی و شمال غربی «تلول الصفا» را تحت کنترل خود دربیاوردند.

سایت خبری «المراسلون» سوریه اعلام کرد: رزمندگان سوری در ادامه عملیات خود در منطقه موفق شدند حمله گسترده‌ای را با پشتیبانی یگان موشکی علیه مواضع تروریست‌های داعش در محور غربی تلول الصفا آغاز کنند و بعد از چند ساعت درگیری نفس‌گیر، مناطق «سد هاطیل، حاویه عوض، وادی حلاوه، وادی تل الدرس، غدیر السوس و …» را تحت کنترل خود در بیاوردند.

رزمندگان سوری در جریان آزادسازی مناطق ذکرشده موفق شدند ده‌ها تروریست داعش را کشته و زخمی کنند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی آن‌ها وارد کنند.

منابع میدانی اعلام کردند: شمار زیادی از عناصر به هلاکت رسیده گروه تروریستی داعش، ملیت خارجی و غیر سوری دارند.

گروهی از نیروهای متخصص سوری نیز به‌ منظور خنثی‌ سازی تله‌های انفجاری، کشف انبارهای سلاح و عناصر مخفی داعش، وارد مناطق تازه آزاد شده شدند.

بر اساس اعلام رسانه‌های سوری، با آزادسازی مناطق ذکر شده، تروریست‌های داعش در غرب استان دمشق به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شدند و ارتباط تکفیری‌ها با یکدیگر به‌ طور کامل قطع‌ شده است.

گروهی از نیروهای سوری در مناطق تازه آزادشده مستقر شدند تا از حمله مجدد تروریست‌ها برای اشغال مناطق جلوگیری کنند.

حدود ۳۰۰ کیلومترمربع از «تلول الصفا» شامل مناطق «تل الکوایر، رجم الغربه، الرحبه، منقار الرحبه و …» همچنان تحت اشغال تروریست‌های داعش است.

تلول الصفا در غرب استان دمشق واقع‌ شده است و از محور غربی با استان السویداء، از محور شرقی با استان حمص و از محور جنوبی با کشور عراق ارتباط دارد.

بخش‌های کوچکی از غرب استان دمشق و بادیه سویداء همچنان تحت اشغال گروه تروریستی داعش است.

انتهای پیام/ المراسلون

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها