امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 66168
تاریخ انتشار: ۳:۱۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
چاپ این نوشته
Share
تحولات مناطق ساحلی یمن؛

ده‌ها تن از شورشیان وابسته به ائتلاف در جریان درگیری با رزمندگان یمنی در محور جنوب شرقی فرودگاه شهر الحدیده به هلاکت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز هم‌زمان با درگیری بین نیروها با شورشیان در مناطق مرکزی استان الحدیده، از مناطق جنوب شرقی فرودگاه شهر ساحلی «الحدیده» خبر می‌رسد، گروهی ویژه از نیروهای انصارالله و ارتش یمن عملیات گسترده‌ای را علیه مواضع دشمن در اطراف شهر راهبردی «الدریهمی» آغاز کردند.

سایت خبری «اعلام الحربی» وابسته به مقاومت اعلام کرد: رزمندگان مقاومت اسلامی «انصارالله» و ارتش یمن توانستند در یک عملیات دقیق، گروهی از شورشیان را در اطراف شهر الدریهمی به محاصره کامل دربیاوردند و سپس در یک حمله غافلگیر کننده بیش از ۱۵۰ تن از آن‌ها از جمله چند فرمانده را کشته و زخمی کنند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، رزمندگان یمنی همچنین در این عملیات وسیع موفق شدند تعدادی از شورشیان را اسیر کنند و بیش از ۱۰ خودروی نظامی آن‌ها را منهدم کنند.

شهر راهبردی الدریهمی در جنوب شرق فرودگاه ساحلی الحدیده واقع‌شده و از اصلی‌ترین راه‌های اتصال جنوب به شمال استان محسوب می‌شود.

به گفته منابع میدانی، الدریهمی در حال حاضر تحت کنترل رزمندگان یمنی است و دروازه جنوب شرقی فرودگاه شهر الحدیده محسوب می‌شود.

شورشیان و مزدوران در سه ماه گذشته با پشتیبانی دریایی و هوایی ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» بارها تلاش کردند این شهر راهبردی را تحت اشغال خود دربیاوردند که با مقاومت رزمندگان یمنی روبرو شدند.

شورشیان و مزدوران باوجود امکانات و پشتیبانی ائتلاف تنها حدود ۳۰ درصد از استان الحدیده شامل مناطق غربی و جنوب غربی آن را تحت اشغال خوددارند و در محور جنوبی فرودگاه ساحلی الحدیده زمین‌گیر شده‌اند.

تحولات میدانی استان «الجوف»

از محور استان «الجوف» واقع در شمال یمن خبر می‌رسد، رزمندگان انصارالله و ارتش یمن عملیات گسترده و وسیعی را در محور صحرای «الاجاشر» واقع در غرب استان علیه شورشیان آغاز کرده‌اند.

رزمندگان در این عملیات گسترده با حمله غافلگیرکننده خود علیه مواضع شورشیان تاکنون موفق به آزادسازی تعدادی منطقه و رشته‌کوه شده‌اند و خسارت سنگینی را به شورشیان وارد کرده‌اند.

رزمندگان یمنی در مرحله اول تلاش می‌کنند با پاک‌سازی کامل مناطق غربی و مرکزی استان، امنیت بخش‌های شرقی استان‌های «صعده، عمران» را به‌طور کامل تأمین کنند.

بخش غربی استان مرزی الجوف تحت کنترل رزمندگان انصارالله و ارتش یمن است؛ مناطق غربی استان به‌عنوان دروازه شرقی استان «صعده» (اصلی‌ترین پایگاه انصارالله در یمن) محسوب می‌شود.

استان الجوف از محور شمالی با کشور عربستان هم‌مرز است و بخش وسیعی از استان را مناطق بیابانی تشکیل می‌دهد که تحت اشغال شورشیان و مزدوران وابسته به رژیم سعودی است.

انتهای پیام/ اعلام الحربی

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها