امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 66037
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۳
چاپ این نوشته
Share
مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی نطنز با بیان این که امسال ۲۰۰ هکتار از مزارع بخش امامزاده به زیر کشت ذرت علوفه ای می رود، گفت: بعد از دوره سه ماهه حدود ۱۲ هزار تن ذرت سیلویی یا علوفه ای برای تغذیه دام برداشت می شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز عبدالرضا مهدی بادی از آغاز کاشت محصول ذرت علوفه ای در مزارع بخش امامزاده خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز با بیان این که امسال ۲۰۰ هکتار از مزارع بخش امامزاده به زیر کشت ذرت علوفه ای می رود، افزود: در این سطح از مزارع ذرت کشت شده، بعد از دوره سه ماهه حدود ۱۲ هزار تن ذرت سیلویی یا علوفه ای برای تغذیه دام برداشت می شود.

وی تصریح کرد: کشاورزان منطقه به خاطر مسئله کمبود آب و سازگاری با شرایط گرم و خشک و کویری از رقم زود رس که نیاز به مصرف کم آب دارد و دوره اشغال زمین آن نیز پایین است استفاده می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز اضافه کرد: این محصول به صورت دو منظوره علوفه ای و دانه ایی برای تغذیه دام به صورت مکانیزه و با دستگاه چاپر و به صورت برداشت دانه برای تغذیه در مرغداری ها کشت می شود.

وی خاطر نشان کرد: گیاه سور گوم که هم خانواده ذرت و مقاومت آن به کم آبی، خشکی و شوری نسبت به ذرت بیشتر است در سطح ۲۰ هکتار از مزارع بادرود نیز کشت شده است که از رقم اسپید فید برای سیلو و از رقم سودان گراس برای برداشت علوفه سبز و چرای دام استفاده می شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها