امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 65888
تاریخ انتشار: ۳:۱۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه نطنز:

امام جمعه نطنز گفت: متاسفانه بعضی از مسئولان به بهانه تحریم ها تنبلی و بی تدبیری ها را بیشتر کرده اند و به جای مهار گرانی، احتکار و توجه به مقوله نظارت و مهم تر از همه مدیریت جهادی در حوزه اقتصادی، همچنان مشغول نظریه پردازی هستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز حجت الاسلام امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، اظهار کرد: ائمه معصومین علیهم السلام و خاندان مطهر آن ها مظهر عفت، حجب، حیا، طهارت و پاکیزگی و سرمشق تمام پیروان آن ها بوده و هستند.

امام جمعه نطنز با بیان این که پیروی از اهل بیت (ع) مایه فخر و مباهات است، افزود: مسلمانان باید سیره و سبک زندگی خود را با زندگی ائمه (ع) تطبیق دهند و هر چه نوع زندگی به سبک این عزیزان نزدیک تر باشد انسان موفق تر و به رستگاری نزدیک تر خواهد بود.

وی با تاکید بر این که برای نزدیک تر کردن سبک زندگی ها به سبک زندگی ائمه معصومین علیه السلام باید معارف اهل بیت و بزرگان دینی را یاد گرفت، گفت: متاسفانه کسانی که داعیه فرهنگ دارند به بهانه ایجاد تفریح سالم از دوچرخه سواری بانوان که مراجع تقلید آن را در ملا عام و در مقابل نامحرم، حرام دانسته اند دفاع می کنند.

خطیب جمعه نطنز با اشاره به سالروز قیام مردم مشهد در مقابل اقدام رژیم ستم شاهی در کشف حجاب، تصریح کرد: برای حفظ حجاب خون های بسیاری ریخته شده است و این مهم نیز با تمام وجود حفظ خواهد شد، برخلاف تمام سمپاشی های دشمنان در شبکه های اجتماعی و ماهواره ای ثبات دینی و پاکی خانواده ها در نظام اسلامی حفظ شده و مسبب این قلیل هرزگی ها عده ای بسیار معدود هستند که باید مواظب آن ها نیز بود.

وی هفته بهزیستی، تامین اجتماعی و مالیات را به کارکنان این حوزه ها تبریک گفت و با آرزوی موفقیت برای آن ها، تاکید کرد: پرداخت مالیات از وظایف ملی و شرعی افراد و فرار از آن حق الناس و حرام است، پرداخت مالیات از لوازم عدالت اجتماعی است و کسانی که مشکل قابل حلی در این رابطه دارند می توانند به این اداره در شهرستان مراجعه کنند.

امام جمعه نطنز با تاکید بر این که جنگ اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی راه به جایی نخواهد برد، افزود: متاسفانه بعضی از مسئولان به بهانه تحریم ها تنبلی و بی تدبیری ها را بیشتر کرده اند و به جای مهار گرانی، احتکار و توجه به مقوله نظارت و مهم تر از همه مدیریت جهادی در حوزه اقتصادی، همچنان مشغول نظریه پردازی هستند.

وی با تاکید بر این که برجام اروپایی هم مشکلات اقتصادی را حل نخواهد نمی کند، اضافه کرد: دستگاه دیپلماسی باید از حالت انفعال خارج شده و از فرصت تعامل با کشورهای منطقه، روسیه و چین در حوزه اقتصادی بهره گیرد.

حجت الاسلام امینی همچنین از ضرورت مدیریت در مصرف آب و برق در این ماه های گرم سال سخن گفت و خاطر نشان کرد: مسئولان شهرستان هوای امامزادگان شهر را از همه نظر و به خصوص در موضوع تامین آب و برق داشته باشند تا موضوع جذب گردشگر مذهبی با تهدید مواجه نشود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها