امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 65872
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
چاپ این نوشته
Share
نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر مطرح کرد؛

نماینده نطنز گفت: در حوزه اقتصادی نسبت به عدم دنباله روی اروپایی ها از آمریکا تردید هایی وجود دارد چرا که اکثر شرکت های بزرگ اروپایی چند ملیتی هستند و آمریکایی ها نیز در آن ها سهام دارهستند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر امروز در گفتگو با خبرنگاران در مورد بسته پیشنهادی اروپا به جمهوری اسلامی در مورد ادامه یافتن برجام، اظهار کرد: رئیس جمهور از محتوای این بسته اظهار نارضایتی کرده است و طبق نظر وزیر امور خارجه محورهایی در این گفتگو گنجانده شده است که اگر بشود بر روی آن ها کار کرد تا خواسته ایران تامین شود، می شود به ادامه دادن برجام با اروپایی ها امیدوار بود.

مرتضی صفاری نطنزی با بیان این که این روزها اروپایی ها در حوزه سیاسی مصمم هستند تا از آمریکا حمایت نکنند، افزود: در حوزه اقتصادی نسبت به عدم دنباله روی اروپایی ها از آمریکا تردید هایی وجود دارد چرا که اکثر شرکت های بزرگ اروپایی چند ملیتی هستند و آمریکایی ها نیز در آن ها سهام دارهستند.

وی ادامه داد: با توجه به این که شرکت های سرمایه گذار اروپایی تعاملات خود را با سیستم دلار انجام می دهند از طرف آمریکایی ها با نظارت هایی نیز همراه هستند، ضمن این که آن ها نگران هستند در صورت عدم پیروی از سیاست های اقتصادی آمریکا، در بورس سقوط کرده و حتی با مجازات روبرو شوند.

نماینده نطنز تصریح کرد: به نظز می رسد اظهار نارضایتی رئیس جمهور نیز به خاطر این تردید ها در حوزه اقتصادی است و اگر کشورهای اروپایی بتوانند تضمین دهند که خسارت خروج شرکت های بزرگ از ایران را جبران کرده و در کل این خطرها را در حوزه اقتصادی به وسیله موظف کردن بانک ها برای کار با ایران و مواردی دیگر دفع کنند می شود به ادامه راه امیدوار بود.

وی خاطر نشان کرد: در صورت عدم تامین خواسته های جمهوری اسلامی و به بن بست رسیدن مذاکرات با اروپایی ها، قانون مقابله با برخوردهای خصمانه آمریکایی ها و عمل متقابل جمهوری اسلامی در برابر این اقدامات را اجرا می کنیم و مجلس برای اجرای آن از دولت حمایت خواهد کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها