امروز: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 65833
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۹
چاپ این نوشته
Share
تحولات میدانی ساحل «الحدیده»؛

رزمندگان انصارالله یمن توانستند حمله گسترده مزدوران ائتلاف به مناطق جنوب غربی استان الحدیده را به‌طور کامل دفع کنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز بعد از شکست‌های پی‌درپی ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی» در محور جنوبی فرودگاه شهر ساحلی «الحدیده»، از عصر روز گذشته صدها مزدور وابسته به آن‌ها حمله گسترده‌ای را برای جهت مناطق جنوبی غربی استان الحدیده آغاز کردند.

خبرگزاری «سبا» یمن اعلام کرد: صدها شورشی وابسته به رژیم‌های سعودی و اماراتی از عصر روز گذشته حمله گسترده‌ای را با پشتیبانی هوایی و دریایی ائتلاف علیه مواضع رزمندگان یمنی در محور مناطق «التحیتا و الفازه» آغاز کردند.

رزمندگان مقاومت انصارالله با کمک ارتش یمن باوجود حمله گسترده هوایی و دریایی ائتلاف موفق شدند بار دیگر حمله مزدوران را شناسایی کنند و با آن‌ها درگیر شوند.

نیروهای یمنی توانستند بعد از چند ساعت درگیری نفس‌گیر، پیشروی مزدوران در دو محور را متوقف کنند و سپس عملیات معکوسی را برای بازپس‌گیری مناطق اشغال‌شده آغاز کردند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، درگیری بین نیروهای یمنی با مزدوران همچنان در محورهای «الفازه و التحیتا» همچنان ادامه دارد و رزمندگان انصارالله تلاش می‌کنند با کمین‌های مستمر، تلفات شورشیان را افزایش دهند.

خبرنگار میدانی خبرگزاری سبا یمن اعلام کرد: رزمندگان در دو سه روز گذشته موفق شدند علاوه بر انهدام ۱۸ خودروی نظامی ائتلاف، بیش از ۵۰ تن از مزدوران ازجمله چند فرمانده میدانی را در جبهه ساحلی الحدیده به هلاکت برسانند.

فرماندهان میدانی انصارالله اعلام کردند: بیش از ۱ هزار و ۳۰۰ تن از مزدوران وابسته به رژیم‌های سعودی و اماراتی در یک ماه گذشته در جبهه ساحلی الحدیده کشته و زخمی شده‌اند.

هزاران مزدور و شورشی با پشتیبانی هوایی و دریایی ائتلاف «عربی، غربی و صهیونیستی»، بیش از یک ماه است حمله گسترده‌ای را به محور غربی یمن به‌منظور اشغال فرودگاه جنوبی شهر الحدیده آغاز کرده‌اند که تاکنون به دلیل مقاومت گسترده رزمندگان شکست‌خورده‌اند.

انتهای پیام/ سبا

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها