امروز: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 65418
تاریخ انتشار: ۳:۰۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
چاپ این نوشته
Share
مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان:

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان با تاکید بر این که تعلیم و تربیتی که مد نظر است این است که دانش آموزان نباید کلیشه ای آموزش نبینند، گفت: دانش آموزان باید سوال کنند و در بحث ها شرکت فعال داشته باشند و نه این که وادار به آموختن شوند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به مناسبت هفته معلم مراسم جشن بزرگ فرهنگیان پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در کانون شهید مطهری نطنز برگزار شد.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم گفت: وظیفه ما که رسالت بسیار سنگینی بر دوش داریم به عنوان معلم و شغل انبیا، وظیفه ای خطیر و سنگین است و به فرموده رهبر معظم انقلاب تمام ارگان ها وظیفه پشتیبانی از آموزش و پرورش را دارند.

محمد حمیدی افزود: پشتیبانی یعنی همه نهادها و سازمان ها از آموزش و پرورش حمایت کنند، دغدغه همه مسئولان، رسیدگی به وضعیت آموزش و پرورش نیز هست است اما اراده ای برای حل مشکلات آموزش و پرورش وجود ندارد.

وی با تاکید بر این که تعلیم و تربیتی که مد نظر است این است که دانش آموزان نباید کلیشه ای آموزش ببینند، تصریح کرد: دانش آموزان باید سوال کنند و در بحث ها شرکت فعال داشته باشند و نه این که وادار به آموختن شوند.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: توهم و تعصب از جمله مدرک گرایی در جامعه ما رسوخ کرده است، مدرک گرایی جامعه را متوقع کرده و بعضی از آسیب های اجتماعی را ایجاد می کند که بالا رفتن نرخ طلاق از جمله آن است.

وی با تاکید بر این که مدرک گرایی اگر هم تراز با دانش نباشد سن ازدواج را نیز بالا می رود، بیان کرد: ما تحصیل کرده بیکار نباید تربیت کنیم، کنکور محوری یکی از توهمات غالب در جامعه است و نباید به سمت تربیت متخصصان ماهر اما روانی پیش برویم.

حمیدی گفت: کلاس های ما باید کلاس های آزاد باشد، هم معلم ما باید توانمند شود و هم دانش آموز، هر چقدر بتوانیم نیروی توانمند و دانش آموز توانمند تربیت کنیم به همان اندازه جامعه پویایی  خواهیم داشت.

رضا چاوش پور مدیر آموزش و پرورش نطنز نیز در سخنانی با تبریک هفته معلم، مهم ترین فعالیت های انجام شده آموزش و پرورش نطنز در حوزه های مختلف، در سال ۹۶ را تشریح کرد.

از ۱۴ مدیر و معلم نمونه و همچنین از هفت بازنشسته فرهنگی در این مراسم تجلیل شد.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها