امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 65348
تاریخ انتشار: ۲:۰۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
چاپ این نوشته
Share
دادستان نطنز در اولین همایش ملی حقوق و امور مدنی:

دادستان نطنز گفت: هرجا در جامعه حقوقی کوتاهی صورت گیرد، عدالت از آن جامعه دور می شود و به همراه آن نیز مشکلاتی برای مردم در جامعه بدون عدالت به وجود می آید که شاید بر طرف کردن آن کار سختی باشد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز اولین همایش ملى حقوق و امور مدنى صبح امروز با حضور اساتید و حقوقدانان برجسته کشور در محل دانشگاه آزاد اسلامى نطنز برگزار شد.

کوتاهی جامعه حقوقی عدالت را از جامعه دور می کند

دادستان نطنز بر پویایی و به روز بودن جامعه حقوقی به خاطر حل شدن مشکلات موجود در جامعه تاکید و اظهار کرد: جامعه حقوقی نقش مهمی در ایجاد و گسترش عدالت در جامعه دارد و همواره باید از ظرفیت بالای خود در بسط عدالت که امروز به عنوان یک دغدغه نیز مطرح می شود، استفاده کند.

مرتضی باصریان افزود: هرجا در جامعه حقوقی کوتاهی صورت گیرد، عدالت از آن جامعه دور می شود و به همراه آن نیز مشکلاتی برای مردم در جامعه بدون عدالت به وجود می آید که شاید بر طرف کردن آن کار سختی باشد.

وی تصریح کرد: جامعه حقوقی در جمهوری اسلامی یک جامعه پویا و فعال است و توانسته است در عرصه عدالت و بدون توجه به حاشیه ها قدم های بزرگ و مثبتی را بردارد و بدون شک این کار ادامه می یابد تا این جامعه نقش پررنگ خود در اجتماع و در کنار مردم را با احساس رضایت آن ها، به خوبی احساس کند.

دادستان نطنز خاطر نشان کرد: احقاق حقوق مردم و طرفداری از حق به عنوان یک وظیفه اصلی حقوق دان ها هرگز به حاشیه نخواهد رفت و همواره تلاش می شود تا این مقصد و هدف به بهترین نحو در جامعه تحقق یابد.

لزوم ارتقا دانش حقوق در دانشجویان و اساتید علم حقوق

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز اظهار کرد: هدف از برگزارى اولین همایش ملی حقوق و امور مدنی لزوم ارتقا دانش حقوق و هم فکری، تبادل نظر و اندیشه میان دانشجویان، اساتید و پژوهشگران علم حقوق است.

سید رضا شریعت زاده تکیه افزود: چاپ مقاله های برتر در ژورنال هاى معتبر و همچنین آشنایى دانشجویان و حقوقدانان با یافته هاى جدید علم حقوق از دستاوردهای این همایش خواهد بود.

وی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ مقاله حقوقی در حاشیه این مراسم به دانشگاه آزاد نطنز ارسال شده است و از بهترین های آن ها تجلیل می شود و در ژورنال های معتبر به چاپ خواهد رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز خاطر نشان کرد: این اولین همایش ملی حقوق و امور مدنی در این دانشگاه است و تلاش می کنیم تا در سال هاى آینده نیز این همایش تداوم یابد.

وی همچنین بحث و تبادل نظر صاحب نظران و پژوهشگران در رشته حقوق و آشنایی با آخرین مفاد حقوق مدنی را از دیگر اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

انتهای پیام/صاحب نیوز

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها