امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 65318
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۳
چاپ این نوشته
Share
مدیر پایگاه میراث‌فرهنگی ابیانه خبرداد:

مدیر پایگاه میراث‌فرهنگی ابیانه از اجرای حکم تخریب ساخت‌و‌ساز غیرمجاز در باغ‌های ابیانه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز احمد نجیبی با اشاره به اینکه بنایی به‌صورت شبانه و خارج از ضوابط کاربری در یکی از باغ‌های ابیانه ساخته شده بود، گفت: با گزارش یگان حفاظت، شکایت پایگاه میراث‌ فرهنگی ابیانه و با عنایت مقامات قضایی شهرستان نطنز به حفاظت روستای تاریخی ابیانه، بنایی که به‌صورت غیر‌مجاز در یکی از باغ‌های ابیانه ساخته شده بود فرد خاطی محکوم به حبس، پرداخت جریمه و رفع آثار تخلف شد.

وی گفت: دادگاه تجدید نظر حکم بدوی را تأیید کرد و به دستور دادستان و با حضور نماینده پایگاه ملی ابیانه و همکاری پرسنل نیروی انتظامی بنای ساخته شده تخریب شد.

نجیبی تأکید کرد: با توجه فرآیند ثبت جهانی منظر فرهنگی ابیانه که از سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، حفظ بافت طبیعی و اراضی کشاورزی روستا همپای بافت تاریخی آن مورد توجه و تأکید سازمان میراث‌ فرهنگی است.

به گفته وی، همچنین پایگاه ملی ابیانه به‌طور جدی احکام صادره در خصوص رفع تخلفات ساختمانی صورت گرفته در روستای جهانی ابیانه را پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/ ایلنا

دره شهر طرق در تاریخ ۴ام ، اردیبهشت ۱۳۹۷:

به نام خدا وبا سلام.
علی رغم بارندگی های فراوان وجاری شدن سیل در منطقه از جمله شهر طرق رود وجاری شدن سیل در رودخانه های این شهر متاسفانه هیچ خبری در این خصوص منتشر نکرده اید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها