امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 65239
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
چاپ این نوشته
Share
خدایا ما را از غافلین قرار مده...

ماه شعبان ماه گریختن به سمت خدا و انقطاع به سوی اوست که در مناجات شعبانیه هم اینگونه می گوییم که خدایا کمال جدایى از مخلوقات را، براى رسیدن کامل به خودت به من ارزانى کن.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز – محمد مقتدایی خوراسگانی/ آخرین ساعات و لحظات ماه پر برکت رجب المرجب را سپری می کنیم، در آخر دعای زیبای خاب الوافدون… اینگونه می خوانیم که «ولا تَجعَلنی مِنَ الغافلینَ المُبعَدین»، خدایا مرا از غافلینی که دور می شوند قرار نده.
ماه رجب به همان اندازه که ظرفیت داشت برای رشد و قُرب ما به پروردگار به همان اندازه ظرفیت داشته است برای دور شدنمان از رحمت الهی؛ اگر خدای ناکرده غافل بوده باشیم بدانیم که این روزها و ساعات پایانی هم زود می گذرد. خوشا به حال آن کسانی که در این ماه، اهل ذکر و راز و نیاز با پروردگارشان بوده و توانسته اند از برکات معنوی این ماه استفاده کنند.
در روزهای آخر تعطیلات نوروز و در آستانه ایام اعتکاف شاهد بودیم و دیدیم جوانان بسیاری را که قید سرگرمی و تفریح را زدند و گوشه خلوتی را در مسجد‌، خانه خدا برگزیدند و قلب و دلشان را با معنویت جلا دادند و خوش به حال کسانی که توانستند جزء روزه داران این ماه باشند و از لحظات ناب و ملکوتی این ماه به ویژه لیله الرغائب یا همان شب آرزوها بهره بگیرند.
اما اگرچه که این ماه به پایان می رسد ولی از نوری به نور دیگر می رسیم؛ شعبان المعظم، ماه مناجات با خدا و انس با پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله.
ازجمله کارهای خیری که در ماه شعبان بدان توصیه شده است روزه گرفتن و افطاری دادن به روزه داران، محبت به یتیمان، صله اراحم و از همه مهم تر انس با خدا و مناجات شعبانیه است.
ماه شعبان ماه گریختن به سمت خدا و انقطاع به سوی اوست که در مناجات شعبانیه هم اینگونه می گوییم (اِلهى هَبْ لى کَمالَ الاِنْقِطاعِ اِلَیْکَ)
خدایا کمال جدایى از مخلوقات را، براى رسیدن کامل به خودت به من ارزانى کن.
ماه های رجب و شعبان و در نهایت ماه مبارک رمضان نسبت به ایام دیگر سال ظرفیت بسیار بیشتری برای تقرّب به درگاه الهی و زدودن غبار گناه و عصیان از روح انسان را دارند که لازم است انسان برای استفاده از این ظرفیت و رسیدن به مقام بندگی و عبودیت توجه بیشتری هم داشته باشد.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها