امروز: پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 65222
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
چاپ این نوشته
Share
رئیس اداره منابع طبیعی نطنز خبر داد:

رئیس اداره منابع طبیعی نطنز، گفت: ساعت دو بامداد ۲۴ فروردین همکاری ماموران یگان حفاظت دو اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نطنز و آران بیدگل قاچاقچی چوب جنگلی تاغ از اهالی روستای فمی را در تاغزارهای بخش امامزاده دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز سعید زمانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مبارزه با قاچاقچیان چوب جنگلی تاغ در بخش امامزاده همواره در طول سال های اخیر از اولویت های اصلی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز، افزود: این اداره تاکنون موفق به شناسایی و دستگیری چندین قاچاقچی چوب جنگل دست کاشت تاغ در بخش امامزاده شده است که بیشتر آن ها شبانه اقدام به این کار می کردند.

وی تصریح کرد: ساعت دو بامداد ۲۴ فروردین همکاری ماموران یگان حفاظت دو اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نطنز و آران بیدگل قاچاقچی چوب جنگلی تاغ از اهالی روستای فمی را در تاغزارهای بخش امامزاده دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

زمانی با تاکید بر این که مبارزه با قاچاق چوب با جدیت در دستور کار است، گفت: از مجموع ۸۰ هزار هکتار بیابان در سطح شهرستان نطنز بالغ بر ۲۵ هزار هکتار آن به خاطر حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از فرسایش بادی، جنگل‌ های تاغ کاشت شده است.

وی اضافه کرد: توسعه شهرها و روستاها و کشاورزی در روستاها با وجود این تاغ زارها امکان پذیر شده است و این اداره هر ساله طرح های مختلفی را برای حفظ این ۲۵ هزار هکتار از تاغ زارها اجرا می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نطنز از مردم خواست تا هر گونه تخلف در رابطه با منابع طبیعی را با شماره ۱۵۰۴ به این اداره اطلاع دهند.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها