امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 65215
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
چاپ این نوشته
Share
تحولات جهان اسلام؛

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی با یورش به تظاهرکنندگان فلسطینی، ۷۴۴ تن از آن ها را شهید و زخمی کردند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز هزاران فلسطینی در نواره غزه و شهرهای مختلف کرانه باختری، روز گذشته برای سومین هفته متوالی، با شعار «برافراشتن پرچم فلسطین و آتش زدن پرچم اشغالگر»، تطاهرات گسترده ای را علیه رژیم صهیونیستی برپا کردند.

شبکه خبری «روسیا الیوم» روسیه به نقل از وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: نیروهای رژیم صهیونیستی به منظور سرکوب تظاهرات، به طرف مردم یورش برده اند و ۷۴۴ تن از آن ها را شهید و زخمی کرده اند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده،  ۱۷ تن از نیروهای کادر پزشکی و خبرنگاران نیز در اثر شلیک مستقیم گلوله و گاز اشک آور زخمی شده اند.

خبرنگار میدانی شبکه خبری روسیا الیوم اعلام کرد: ۷۰۱ تن ازساکنان نوار غزه با شلیک مستقیم و گاز اشک آور نیروهای رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.

بر اساس اعلام مقام های وزارت بهداشت فلسطین،یک جوان ۲۸ ساله اهل نوار غزه نیز در مناطق مرزی با فلسطین اشغالی در اثر شلیک مستقیم گلوله نیروهای رژیم به شهادت رسیده است.

از کرانه باختری رود اردن خبر می رسد، فلسطینیان حاضر در شهرهای مختلف از جمله «نابلس، نعلین، البیره و …» به شدت با نیروهای رژیم صهیونیستی درگیر شده اند.

نیروهای رژیم صهیونیستی با یورش گسترده خود به تظاهرکنندگان، ۴۳ فلسطینی حاضر در شهرهای کرانه باختری را به شدت زخمی کردند.

گروه های مقاومت اسلامی فلسطینی از مردم درخواست کرده اند که به تظاهرات خود تا بازگرداندن زمین های مصادر شده توسط صهیونیست ها ادامه دهند.

فلسطینیان کرانه باختری و نواره غزه هر ساله تظاهرات گسترده ای را به دلیل مصادره زمین های کشاورزی این کشور توسط رژیم صهیونیستی برگزار می کنند.

انتهای پیام/ روسیا الیوم

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها