امروز: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 65181
تاریخ انتشار: ۹:۳۷ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
چاپ این نوشته
Share

صدها هزار نفر از محبان اهل بیت، از سراسر جهان برای برگزاری سالگرد شهادت امام موسی کاظم(ع)، خود را به شهر کاظمین رساندند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به نقل از صاحب نیوز، صدها هزار نفر از محبان اهل بیت (ع) از سراسر جهان، به مناسبت  سالگرد شهادت امام موسی کاظم (ع)، خود را به شهر «کاظمین» واقع در استان «بغداد» عراق رساندند.

هم زمان با ۲۵ ماه رجب و مقارن با سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان، دوستداران ولایت و امامت با حضور در شهر کاظمین، مراسم عزاداری با شکوهی را در اطراف حرم مطهر برپا کردند.

شهر کاظمین در ۲۴ ساعت گذشته شاهد خیل گسترده زائران امام موسی کاظم(ع) بوده است؛ فارغ از تحولات سیاسی مربوط به انتخابات پارلمان عراق، محبان اهل بیت سرگرم برپایی آیین‌های معنوی عزاداری در جوار بارگاه مطهر امام موسی کاظم (ع) و امام جواد(ع) هستند.

رسانه های عراقی اعلام کردند ده ها هزار زائر خارجی از طریق مرزهای زمینی و هوایی کشور عراق برای شرکت در این مراسم، خود را به شهر کاظمین رسانده اند.

هرساله به مناسبت سالگرد شهادت امام موسی کاظم(ع)، شیعیان از شهرهای مختلف عراق و خارج این کشور، پیاده به سمت کاظمین به راه می‌افتند و در شب شهادت امام موسی کاظم (ع)، حضور جمعیت ىر این شهر مقدس به اوج خود می‌رسد.

گزارش تصویری صاحب نیوز از حال و هوای شهر کاظمین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها