امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 65155
تاریخ انتشار: ۵:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
چاپ این نوشته
Share
کارشناس اداره منابع طبیعی نطنز خبر داد:

کارشناس اداره منابع طبیعی نطنز، گفت: طرح های آبخیزداری واقع در روستای اوره شامل دو بند سنگی ملاتی به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب، و همچنین طرح بند خاکی روستای طامه نطنز و پخش سیلاب ابیازن نیز به ترتیب با ظرفیت ۱۰ هزار و دو هزار متر مکعب آبگیری و سرریز شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز سید میثم داودی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بارش های قابل توجه باران در شهر نطنز، اظهار کرد: بر اثر این بارش ها تعدادی از طرح های آبخیزداری شهرستان آبگیری شدند.

کارشناس آبخیزداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز، افزود: طرح های آبخیزداری واقع در روستای اوره شامل دو بند سنگی ملاتی به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب، و همچنین طرح بند خاکی روستای طامه نطنز و پخش سیلاب ابیازن نیز به ترتیب با ظرفیت ۱۰ هزار و دو هزار متر مکعب آبگیری و سرریز شد.

وی تصریح کرد: احداث بندهای خاکی و پخش سیلاب برای مهار سیلاب و ذخیره نزولات آسمانی، احداث بندهای سنگی ملاتی، بندهای گابیونی و بندهای خشکه چین برای کاهش فرسایش، رسوب و سیلاب منطقه، اجرای عملیات اصلاح اراضی با هدف کاهش رواناب و اجرای عملیات بیولوژیکی برای تثبیت پوشش گیاهی در نقاط مختلف شهرستان، از مهم ترین فعالیت های واحد آبخیز داری اداره منابع طبیعی شهرستان بوده است.

خودداری از حضور، استقرار و تردد در آبراهه ها، مسیل ها و حاشیه رودخانه ها، شنا نکردن در بندها و سدهای آبگیری شده و نزدیک نشدن به مناطق سیل گیر، عدم حضور در ارتفاعات، لبه پرتگاه ها و در نزدیکی درختان خشک و همچنین جمع آوری زباله ها به خاطر جلوگیری از مسمومیت ها از جمله توصیه هایی بود که کارشناس آبخیزداری اداره منابع طبیعی نطنز به خاطر شرایط ناپایدار جوی بر آن ها تاکید کرد.

داودی از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخریب و آتش سوزی در مراتع، مراتب را با شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان اطلاع دهند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها