امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 65070
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
چاپ این نوشته
Share
رئیس هیات امنای آستان مقدس امامزاده سلطان میراحمد (ع):

رئیس هیات امنای آستان امامزاده سلطان میراحمد (ع)، گفت: برای ساخت رواق های اطراف شبستان و گلدسته ها بالغ بر سه میلیارد ریال هزینه شده است که از این میزان ۴۳۰ میلیون ریال آن توسط اهالی کوی کندز و بقیه آن توسط خیر روستای جاریان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز رضا ماندگاری صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: طبق برنامه های اعلام شده قبلی سازه عظیم گلدسته های آستان مقدس امامزاده سلطان میراحمد بن امام موسی علیه السلام روستای جاریان نطنز نصب و زمینه برای اجرای عملیات معماری و نازک کاری آماده شده است.

رئیس هیات امنای آستان مقدس امامزاده سلطان میراحمد (ع)، افزود: سازه مذکور از چهار قسمت مختلف تشکیل و با تبحر و دقت خاص طراحی و ساخته شده است که در نوع خود منحصر به فرد بوده و توسط استاد حقیقت جو که در ساخت گنبد و گلدسته دارای شهرت دیرینه در کشور است ساخته و نصب شد.

وی گفت: ارتفاع گلدسته از کف بام به ارتفاع ۲۰ متر است که معماری سنتی و اسلامی در تمام قسمت های آن لحاظ شده و این نوع معماری از اولویت ها در ساخت و طراحی بوده است.

ماندگاری تصریح کرد: از نکات اجرایی مهم دیگر ساخت رواق های اطراف شبستان بوده که در هفته جاری آماده بتن ریزی می شود و عملیات معماری خاص رواق ها به مرحله اجرا در می آید.

وی اضافه کرد: مساحت رواق ها و سر در ورودی ۴۰۰ متر مربع بوده و ارتفاع سازه بین شش تا هشت متر است که از نوع فلزی و سقف بتنی طراحی و اجرا می شود.

رئیس هیات امنای آستان مقدس با بیان این که این قسمت از فاز اجرایی که از شهریور ماه سال قبل شروع شده است، بیان کرد: برای ساخت رواق های اطراف شبستان و گلدسته ها بالغ بر سه میلیارد ریال هزینه شده است که از این میزان ۴۳۰ میلیون ریال آن توسط اهالی کوی کندز و بقیه آن توسط خیر روستای جاریان پرداخت شده است و ادامه کار نیز به همت مضاعف خیران نیاز دارد.

وی خاطر نشان کرد: امسال توسط رهبر فرزانه انقلاب به سال حمایت از «کالاهای ایرانی» مزین شده است و برای لبیک به منویات معظم له هیات امنای آستان مقدس کمر همت را برای حمایت و خرید مصالح ایرانی برای کلیه ساخت و سازها به کار بسته و به این امر پایبند خواهد بود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها