امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 64916
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۹ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۸
چاپ این نوشته
Share
تا پایان هفتم فروردین ماه؛

دهیار ابیانه، گفت: از تاریخ بیست و نهم اسفندماه سال گذشته تا پایان روز هفتم فروردین ماه سال جاری تعداد ۸۳ هزار گردشگر داخلی از جاذبه های تاریخی روستای تاریخی ابیانه بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز محمد عادلی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار آوای نطنز از استقبال چشمگیر گردشگران داخلی و خارجی از ابتدای تعطیلات سال نو تا پایان روز هفتم فروردین ماه خبر داد.

دهیار روستای تاریخی ابیانه، افزود: از تاریخ بیست و نهم اسفندماه سال گذشته تا پایان روز هفتم فروردین ماه سال جاری تعداد ۸۳ هزار گردشگر داخلی از جاذبه های تاریخی روستای تاریخی ابیانه بازدید کردند.

وی با بیان این که در این مدت نیز بیش از ۴۰۰ گردشگر خارجی از این روستا بازدید کرده اند، گفت: این گردشگران از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، لهستان، مغرب، سوئیس، دانمارک، روسیه، مالزی، نروژ، اسپانیا، سوئد، انگلیس، هنگ کنک، نیوزیلند، نروژ، چین، اتریش، استرالیا، بلژیک، مکزیک، هلند، ژاپن، پرو، اسلواکی، پرتغال و ویتنام بودند.

به گفته عادلی معماری بی نظیر روستا، آستان مقدس امامزادگان یحیی و عیسی (ع)، مسجد حاجتگاه از دوره صفویه، آسیاب های آبی منتسب به دوران قبل از صفویه، مسجد جامع ابیانه با ۹۶۰ سال قدمت دارای منبر و محرابی چوبی با خط نوشته های کوفی به قدمت یک هزار سال از آثار ثبتی و دیدنی این روستا به شمار می رود.

وی همچنین چهارطاقی آتشکده هارپاک، آب انبار ناره، مسجد پرزله متعلق به عصر ایلخانی، ساباط ها، وجود ۱۵۰ درب چوبی از جنس درخت گردو و چنار با قدمت ۶۰۰ تا ۸۰۰ ساله و خانه های چهارصفه را از دیگر آثار تاریخی روستای ابیانه عنوان کرد.

روستای تاریخی ابیانه در مرداد ۱۳۵۴ با شماره ثبت ۱۰۸۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها