امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 64687
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
چاپ این نوشته
Share

کارگران فولاد و ذوب‌آهن نطنز به علت نارضایتی از عدم پرداخت چندین حقوق خود دست از کار کشیدند و خط تولید را متوقف کردند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به نقل از فارس، چندی پیش کارگران فولاد و ذوب‌آهن نطنز به علت نارضایتی از عدم پرداخت چندین ماه حقوق خود دست از کار کشیدند و خط تولید را متوقف کردند.

به گفته این کارگران، مدیرعامل شرکت فولاد و ذوب‌آهن نطنز حدود دو ماه پیش قول مساعدی مبنی بر پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی کارگران داده بود تا در ماه بهمن، دو ماه حقوق معوق و در اسفند ماه هم دو ماه حقوق معوق به‌ اضافه عیدی کارگران را پرداخت کند که تا امروز فقط مشکل بیمه تأمین اجتماعی کارگران حل‌شده ولی حقوق معوقه کارگران پرداخت‌نشده است.

این در حالی است که رهبر انقلاب در سخنان خود بر رعایت حقوق کارگران تأکید داشته و فرموده‌اند «باید از کارگران تجلیل بشود، مسؤولان توجّه داده بشوند به مسائل مربوط به کارگران، رفع مشکلات محیط‌های کارگری و جامعهٔ کارگری. مشکلاتی وجود دارد؛ مسألهٔ تعویق‌ها، اخراج‌ها، مسألهٔ معیشت و امثال این‌ها؛ این‌ها چیزهایی است که در سطح کشور و در میان جامعهٔ کارگری وجود دارد و مشکلات کارگران است.»

البته در سطح شهرستان جلسات مختلفی پیرامون این موضوع با حضور مسؤولان شهرستان نطنز برگزار شده ولی مشکل کماکان باقی‌مانده بود.

صبح روز یکشنبه اعضای شورای تأمین و کمیسیون کارگری شهرستان با حضور در مجتمع فولاد و ذوب‌آهن نطنز مستقیماً به بررسی موضوع پرداخته و مدیرعامل کارخانه نیز در این جلسه حضور داشت.

یوسف حسنی فرماندار شهرستان نطنز در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: در این جلسه پس از شنیدن صحبت‌های مدیرعامل مشخص شد که در خصوص تأمین مواد اولیه مجتمع مشکلاتی بر سر راه وجود دارد که بلافاصله با استفاده از ظرفیت شهرستان، استان و کشور این موضوع پی گیری و مقرر شد این مشکل حل شود.

وی در خصوص عدم پرداخت حقوق کارگران نیز افزود: مقرر شد تا چند روز آینده عیدی و یک ماه حقوق کارگران پرداخت تا مشکل کارگران در آستانه سال جدید برطرف شود و باقی‌مانده معوق حقوق نیز در سال ۹۷ به کارگران پرداخت شود.

حسین شهنازی رئیس تأمین اجتماعی نطنز هم اظهار کرد: با توجه به جلسه مشترک که با مدیرعامل فولاد داشتیم مقرر شد که نسبت به پرداخت حق بیمه دی‌ماه و ارسال لیست بیمه بهمن ۹۶ کارگران به تأمین اجتماعی اقدام کند.

امیدواریم با تدبیر مسؤولان شهرستان و استان مشکل مواد اولیه این کارخانه به‌ زودی حل تا مدیران کارخانه هم باتدبیر مضاعف نسبت به پرداخت معوقات کارگران زحمت‌کش اقدام کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها