امروز: پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
کد خبر: 64674
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
چاپ این نوشته
Share
تحولات منطقه؛

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در غوطه شرقی دمشق موفق شدند، چند منطقه را به طور کامل از وجود تروریست ها پاکسازی کنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز نیروهای گارد ریاست جمهوری، دفاع ملی و ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در غوطه شرقی دمشق توانستند با حمله گسترده خود علیه مواضع تروریست ها، چند منطقه و مزرعه راهبردی در محور جنوبی «دوما» و شرق شهرک «حرستا» را آزاد کنند.

سایت خبری «المیدان» سوریه اعلام کرد: نیروهای سوریه با پشتیبانی جنگنده های روسی توانستند در محور شرقی شهرک حرستا، مناطق«اراضی الخمس، اراضی السطره، حی الثعله، العدروانی و …» را آزاد کنند.

ده ها تن از عناصر تروریستی گروه های«جیش الاسلام، فیلق الرحمن و جبهه النٌصره» در جریان آزادسازی مناطق ذکر شده کشته و زخمی شدند.

بر اساس اعلام سایت خبری«المیدان»، با پاکسازی صورت گرفته، مسیر کمک رسانی تروریست ها از شهرک دوما به حرستا و شهرک های جنوبی به طور کامل قطع شده است.

از مناطق جنوبی غوطه شرقی خبر می رسد، تظاهرات ساکنان شهرک های«الحموریه، کفربطنا و …» علیه تروریست ها گسترش پیدا کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، تظاهرکنندگان با سردادن شعارهای ضد گروه های تروریستی از آن ها خواستند هر چه زودتر شهرک ها را ترک کنند.

هم زمان با پیشروی گسترده نیروهای سوریه، اختلاف در بین گروه های تروریستی افزایش پیدا کرده است.

چند گروه از تروریست ها معتقد هستند که سلاح های خود را تحویل دولت سوریه دهند و از طریق مذاکرات به استان «ادلب» منتقل شوند.

بعضی از گروه های تروریستی نیز اعلام کرده اند که تا آخرین نفس با ارتش سوریه خواهند جنگید و غوطه شرقی را ترک نخواهند کرد.

ارتش سوریه در دو هفته گذشته موفق شده است، بیش از ۶۰ درصد از تمام مناطق غوطه شرقی دمشق را پاکسازی کند.

بخش هایی از مرکز و شمال غوطه همچنان تحت اشغال گروه های تروریستی«جیش الاسلام، جبهه النٌصره، احرارالشام، فیلق الرحمن و …» است.

انتهای پیام/ المراسلون

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها