امروز: پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
کد خبر: 64664
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
چاپ این نوشته
Share
نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دریافت خسارت، اعتراض به مجامع بین المللی و روشنگری نسبت به کم کاری دولت انگلیس در تعرض به سفارتخانه ایران باید دردستورکار وزارت امورخارجه باشد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به نقل از خانه ملت، مرتضی صفاری نطنزی در خصوص واکنش دیپلماتیک وزارت امورخارجه کشورمان در مواجه با تعرض به سفارتخانه ایران در لندن، گفت: باید اذعان کرد که احضار سفیر بریتانیا، نخستین گام دیپلماتیک بوده و وزارت خارجه باید به مرور زمان اقدامات دیگری نیز انجام دهد.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: باید میزان خسارت وارد شده تعیین و توسط دولت انگلیس پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت خارجه کشورمان می تواند در سازمان ملل متحد نسبت به اینکه به مکان دیپلماتیک ایران تعرض شده اعتراض کند و این مهم در ارزیابی سالانه برای انگلیس نکته منفی تلقی می شود، افزود: همچنین باید اقدامات تبلیغاتی نسبت به اینکه دولت انگلیس در انجام تعهداتش مانند حفاظت از مکان های دیپلماتیک کم کاری کرده روشنگری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در این بین نیز باید به جریان فرقه انگلیسی که مجری حمله و تعرض به سفارت کشورمان بود، در مطبوعات پرداخته شود تا این فرقه نتواند برای خودش جایگاه تعریف کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که اساسا کاهش سطح مناسبات دیپلماتیک با کشورها مثبت نیست لذا بجای ورود به این عرصه باید از ابزار دیپلماتیک در راستای تامین منافع کشورمان بهره ببریم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها