امروز: پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
کد خبر: 64657
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
چاپ این نوشته
Share
تحولات سوریه؛

شماری از ساکنان شهرک های «الفوعه و کفریا» در اثر حمله خمپاره ای تروریست ها در هشت روز گذشته، شهید و زخمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز گروه های تروریستی «هیات تحریر الشام و تحریر السوریه» حاضر در اطراف «الفوعه و کفریا» در هشت روز گذشته بیش از ۱۶۵ خمپاره به طرف دو شهرک شلیک کرده اند.

شبکه خبری «المیادین» لبنان اعلام کرد: تروریست ها با شلیک ده ها خمپاره در هشت روز گذشته، شماری از ساکنان شهرک های الفوعه و کفریا را شهید و زخمی کردند.

ترورریست های تکفیری حمله خمپاره ای خود را از مناطق «بنش، معره مصرین، مزارع صواغیه و مزارع بروما» به سمت دو شهرک انجام می دهند.

بر اساس اعلام شبکه«المیادین»، تروریست ها در تازه ترین جنایت خود، روز گذشته چند خمپاره به سمت مدارس ابتدایی دو شهرک پرتاب کردند تا بتوانند آمار تلفات کودکان را افزایش دهند.

همزمان دولت سوریه به منظور کمک به دو شهرک محاصره شده، چند بسته کمک مواد غذایی و بهداشتی را از طریق هواپیما به آسمان الفوعه و کفریا پرتاب کردند.

اهالی شهرک های محاصره شده الفوعه و کفریا اعلام کردند در ماه های گذشته فشار تروریست ها چندین برابر شده و تعدادی زیادی از کودکان به دلیل نبود تجهیزات درمانی، دارو  در یک قدمی مرگ قرار دارند.

استان ادلب در سال ۹۴ به اشغال عناصر تروریستی درآمد و شهروندان شهرک های الفوعه و کفریا در محاصره قرار گرفتند؛ در سه سال گذشته به جزء معدود توافق هایی که به صورت ناقص اجرایی شد هیچ کمکی دیگر از مسیرهای زمینی به اهالی شهرک های محاصره شده نرسید و جبهه مقاومت از طریق هوا برای مردم کمک ارسال می کند.

انتهای پیام/ المیادین/

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها