امروز: پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
کد خبر: 64632
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
چاپ این نوشته
Share
مسئول گردشگری روستایی وزارت کشور در گفتگو با آوای نطنز:

مسئول گردشگری روستایی وزارت کشور، گفت:انتخابات اولیه هیات موسس انجمن روستاهای هدف گردشگری کشور هفدهم اسفند در تهران برگزار شد و محمد عادلی دهیار روستای تاریخی ابیانه با کسب اکثریت آرا در جمع ۹ نفر منتخب کشوری به عنوان اعضای هیات موسس قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز حسن قدیانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار آوای نطنز، اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه بین وزارت کشور و سازمان میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، توسعه طرح‌ های گردشگری با محوریت دهیاری‌ها براساس ظرفیت‌ روستاها مورد توجه قرار گرفته و در سال ۹۵، یکصد طرح گردشگری روستایی با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال در کشور اجرا شد.
مسئول گردشگری روستایی وزارت کشور با بیان این که وزارت کشور در انجام وظایف خود در این تفاهم نامه از میراث فرهنگی بهتر عمل کرده است، افزود: طبق تفاهم نامه باید هر سال ۱۰۰ روستای هدف گردشگری زیر پوشش این حمایت قرار بگیرند، اما گردشگری روستایی وزارت کشور امسال ۱۸۰ روستا را با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال مورد حمایت قرار داده است.

وی تصریح کرد: دهیاری ها هم در این طرح ها مشارکت فعال دارند و میزان این اعتبارهای اختصاصی به آن ها، بسته به وضعیت روستاهای هدف گردشگری، متفاوت است.

قدیانی گفت: همایش و نشست نمایندگان دهیاری های روستاهای هدف گردشگری کشور همزمان با نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر در روز پنج شنبه ۱۷ اسفند ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران در تالار اصفهان برگزار شد.

وی با بیان این که هدف از این گردهمایی برنامه ریزی و تصمیم گیری برای تشکیل انجمن روستاهای هدف گردشگری کشور بود، بیان کرد: دهیار روستای ابیانه که پیش از این به عنوان یکی از سه نماینده روستاهای هدف گردشگری استان اصفهان انتخاب شده بود، به عنوان نماینده این استان در این نشست نیز حضور داشت.

مسئول گردشگری روستایی وزارت کشور ادامه داد: انتخابات اولیه هیات موسس انجمن روستاهای هدف گردشگری کشور در این جلسه برگزار شد و محمد عادلی دهیار روستای تاریخی ابیانه با کسب اکثریت آرا در جمع ۹ نفر منتخب کشوری به عنوان اعضای هیات موسس قرار گرفت تا پیگیری های لازم برای تشکیل انجمن فوق الذکر را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که انجمن روستاهای هدف گردشگری با پیگیری های هیات موسس تشکیل شد، تمام روستاهای هدف گردشگری در آن عضو شده و فعالیت های خود را از طریق آن پیگیری خواهند کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها