امروز: پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 64594
تاریخ انتشار: ۲:۳۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه نطنز:

امام جمعه نطنز گفت: این که کسی دغدغه نظام و انقلاب را داشته باشد نشانه کم عقلی نیست، کم عقلی به آن است که کسی کود حیوانی وارد کند و یا از برجام با آن همه تبلیغات گسترده نتیجه ای نگرفته باشد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و روز شهید، اظهار کرد: تقدس و ارزش بنیاد شهید انقلاب اسلامی و خدمتگزاری در این نهاد به اعتبار شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

حجت الاسلام روح الله امینی با اشاره به دیدار روز گذشته جمعی از مداحان اهل بیت (ع) با رهبر معظم انقلاب و طرح مسائل روز از طرف معظم له در این دیدار، افزود: این که عده ای می گویند حجاب مانند نماز یک بحث شخصی است، برداشت غلطی است که جای نگرانی دارد.

وی تصریح کرد: زنان فاطمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک الگوی کامل برای زنان دیگر جوامع شده اند و حجاب آن ها بر اساس نص صریح آیات قرآنی است و اگر در چارچوب نظام اسلامی به آن توجه و بی حجابی ممنوع شده است به خاطر بسیاری از آسیب هایی است که می تواند در راه بی توجهی به آن، برجامعه تحمیل شود.

خطیب جمعه نطنز تصریح کرد: تعرض و تجاوز به زنان و پایمال شدن حقوق آن ها در جوامعی که به اسم آزادی همه کار می کنند، در حد فاجعه است و زنان آن جامعه نیز به این باور رسیده اند، در این جوامع با نام آزادی بزرگترین خیانت را به ساحت زن کرده اند.

وی ادامه داد: زن در نظام اسلامی برخلاف جوامع غربی دارای احترام و شخصیت است، حریم خانواده در آن معنا دارد و به نقش زن در جامعه اسلامی به عنوان یکی از اساسی ترین و مهم ترین پایه های نهاد خانواده، اهمیت بالایی داده شده است.

حجت الاسلام امینی با تاکید بر این که عده ای به بهانه فعالیت های فرهنگی درحال تکمیل پازل دشمن در داخل هستند، به موضوع رقص دختران در مراسمی در تهران با حضور شهردار اشاره کرد و با بیان این که رقم خوردن این برنامه ها از روی عمد است، خواستار برخورد جدی با برگزار کنندگان این نوع مراسم شد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی امروزه بیش از هر زمان دیگری در اوج اقتدار قرار دارد و دشمنان این نظام نیز به بهانه های مختلف و به قصد ضربه زدن به این اقتدار در منطقه حضور یافته، بازار فروش سلاح ایجاد کرده و بعد هم از حضور ایران در منطقه ای که مربوط به خودش است ابراز نگرانی می کنند.

امام جمعه نطنز با انتقاد از سخنان رئیس جمهور در کم عقل خواندن منتقدان و مخالفان وی، بیان کرد: این که کسی دغدغه نظام و انقلاب را داشته باشد نشانه کم عقلی نیست، کم عقلی به آن است که کسی کود حیوانی وارد کند و یا از برجام با آن همه تبلیغات گسترده نتیجه ای نگرفته باشد.

وی ادامه داد: سخن از لزوم جلوگیری از فساد، بیکاری، قاچاق، اختلاس و رسیدگی به وضعیت مردم نشان از کم عقلی نیست، این ها از یک طرف انتقاد از خود و حتی از معصوم را هم مجاز می دانند ولی در عمل به منتقدان خود توهین می کنند.

حجت الاسلام امینی با اشاره به اینکه سرقت های اخیر در سطح شهرستان و شهر نطنز موجب بروز نگرانی هایی در بین مردم شده است از نیروی انتظامی خواست تا در ایام تعطیلات نوروزی تدابیر بهتری را برای کاهش سرقت به کار گرفته و در صورت لزوم از کمک نیروهای بسیج نیز برای صیانت از اموال مردم استفاده کند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها