امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 64538
تاریخ انتشار: ۲:۳۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
چاپ این نوشته
Share
در دیدار با خانواده های معظم شهدا در بخش امامزاده مطرح شد

امام جمعه بادرود، گفت: انقلاب اسلامی بیش از هر شاخصه دیگری عزت، اقتدار، عظمت و گسترش معنوی خود در فراتر از مرزهای جغرافیایی را مدیون خون پاک و مطهر شهدا و مهم تر از آن مدیون تربیت دینی و اسلامی مادران شهدا است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به مناسبت ایام ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) رئیس و جمعی از کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نطنز به همراه امام جمعه بادرود صبح امروز با حضور در جمع خانواده های معظم شهدا در بخش امامزاده، از مادران این عزیزان تجلیل کردند.

انقلاب اسلامی گسترش معنوی خود را مدیون تربیت دینی مادران شهدا است

امام جمعه بادرود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی بیش از هر شاخصه دیگری عزت، اقتدار، عظمت و گسترش معنوی خود در فراتر از مرزهای جغرافیایی را مدیون خون پاک و مطهر شهدا و مهم تر از آن مدیون تربیت دینی و اسلامی مادران شهدا است.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: همواره برای استحکام پایه های انقلاب اسلامی، بر حفظ ارزش ها و حراست از آن ها تاکید شده است و به طور حتم تکریم خانواده های معظم شهدا یکی از این ارزش ها است که باید به صورت ویژه به آن توجه شود.

وی تاکید کرد: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا نباید بسته به یک مناسبت و یا یک رویداد خاصی باشد، بلکه این احیای نام و مقام آن ها همواره باید مد نظر مسئولان باشد تا مبادا مدیون خون آن ها شویم.

امام جمعه بادرود خاطر نشان کرد: نیازها و مطالبه های خانواده های معظم شهدا و ایثار گران باید با جدیت تمام پیگیری شود و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان که تاکنون در این عرصه موفق عمل کرده، بکوشد تا با استفاده از ظرفیت های مختلف در سطح شهرستان، این وظیفه محوله را به درستی ادامه دهد.

ضرورت تکریم مقام شهدا در هر زمان و هر مکان

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نطنز، اظهار کرد: این که بارها و بارها مادران شهدا را نماد مقاومت و اسوه صبر و بردباری می خوانند یک سخن حقی است، اما در این که همه مسئولان در زمان های مختلف ضمن تمجید از این بردباری، باید در هر زمان و مکان یاد و نام آن ها را گرامی داشته و مقام آن ها را تکریم کنند، یک ضرورت است.

احمد امینی افزود: بدون تردید اگر این تربیت دینی و الهی نبود و این شهدا در دامان این مادران بزرگوار پرورش نمی یافتند، الان معلوم نبود سرنوشت این انقلاب و نظام دینی چگونه رقم خورده بود و این کشور در زیر چتر استعمار کدام بلا را تحمل می کرد.

وی تاکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به طور جد باید از حوزه شعاری و کلامی خارج شده و به میدان عمل وارد شود، کما این که ما امروزه جوانانی را که پرورش یافته در دامان مادران امروزی هستند، دیدیم که چگونه از تمام هستی خود دل بریده و راه شهادت را انتخاب کردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نطنز تاکید کرد: مادران شهدایی که در سال های اخیر تقدیم اسلام و انقلاب شدند، همان کسانی هستند که سیره، رفتار، گفتار و کردار مادران شهدای قبل از انقلاب، در طول عمر انقلاب و زمان دفاع مقدس را الگو گرفته و از آن سیره، راه شهید و شهادت را همچنان باز نگه داشته اند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها