امروز: پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 64479
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
چاپ این نوشته
Share

به گفته تعدادی از شهروندان، بعضی از مواد غذایی ارائه شده در این نمایشگاه فاقد تاریخ مصرف بوده و یا نشان از کهنگی و عدم نگهداری صحیح در شرایط مطلوب، دارند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز نمایشگاه بهاره بادرود چند روزی است که در میدان ورودی این شهر کار خود را آغاز کرده است و فروشندگان کالاهای مختلفی را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.

به گفته تعدادی از شهروندان، بعضی از مواد غذایی ارائه شده در این نمایشگاه فاقد تاریخ مصرف بوده و یا نشان از کهنگی و عدم نگهداری صحیح در شرایط مطلوب، دارند.

کارشناس تغذیه و مسئول ارزیابی سلامت غذایی انجمن حمایت از بیماران بادرود در پاسخ به سلامت مواد غذایی نمایشگاه بهاره بادرود صبح امروز به خبرنگار آوای نطنز، گفت: متاسفانه نظارت بهداشتی دقیقی بر مواد غذایی عرضه شده در این نمایشگاه صورت نگرفته است.

سعید محمودی افزود: براساس گزارش های مردمی در محل، کارشناسان تغذیه انجمن حمایت از بیماران در محل حاضر شده و بعد از تست گیری معلوم شد که شیرینی های عرضه شده در این فروشگاه فاقد تاریخ تولید و دارای کهنگی و عدم نگه داری در شرایط مطلوب است.

وی با تاکید بر این که مراتب به اطلاع مسئولان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز رسیده است، بیان کرد: مسئولان شبکه بهداشت و درمان نگرانی خود را از وضعیت مواد غذایی در این نمایشگاه ابراز کرده اند ولی تاکنون توجهی به این مساله نشده است.

کارشناس تغذیه انجمن حمایت از بیماران بادرود با اشاره به این که مسمومیت های غذایی می تواند پایه اساسی بسیاری از بیماری های گوارشی باشد، از مراجعه کنندگان به نمایشگاه بهاره در بادرود خواست تا با احتیاط و بررسی کامل نسبت به خرید مواد غذایی اقدام کنند.

قاسمعلی اکبری معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز هم در گفتگو با خبرنگار آوای نطنز با تاکید بر فعال بودن تیم نظارتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز، اظهار کرد: هنگامی که شورا، شهرداری و یا هر نهادی اقدام به برپایی نمایشگاه می کند، باید فروشنده های مواد غذایی برای اخذ مجوز فعالیت از شبکه بهداشت، به این اداره معرفی شوند، اما در نمایشگاه بهاره بادرود این اتفاق نیفتاد.

تصویر نمونه ای از مواد غذایی بدون تاریخ تولید را در زیر ببینید.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها