امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 64427
تاریخ انتشار: ۱:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه بادرود:

امام جمعه بادرود گفت: آسیب های مثل اشرافیگری، بی توجهی به مستضعفان، امید بستن به بیگانه و عدم رعایت عدالت که نمونه هایی از آن نیز در جامعه مشاهده می شود این انقلاب را با خطر ارتجاع مواجه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س)، اظهار کرد: این بانوی بزرگوار به عنوان مادر چند شهید، الگوی مناسبی برای بانوان در انقلاب اسلامی قرار گرفت و بسیاری از مادران با درک شرایط ایشان در آن زمان، بیش از یک فرزند خود را فدای دین، انقلاب و نظام کردند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: امروز دشمنان همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا با تخریب فرهنگ شهید و شهادت، نگهبانی از دین و انقلاب را بیهوده جلوه دهند، اما خون شهدای نظام و انقلاب و البته ایستادگی و عظمت خانواده های چند شهید تقدیم کرده، مانع از حاصل شدن نتیجه این تلاش های همه جانبه بوده است.

وی با اشاره به ایام پایانی سال و شروع هفته نیکوکاری، از اقشار مختلف مردم و مسئولان خواست تا با انواع کمک های خیرخواهانه و نوع دوستانه خود دل خانواده های نیازمند و فرزندان آن ها را در آستانه سال جدید شاد کنند.

خطیب جمعه بادرود تصریح کرد: دستگیری از نیازمندان از فرهنگ قرآنی و دینی است و کسی که در این حوزه فعال باشد هم اثرات مثبتی را در زندگی خود خواهد دید و هم امید را در دل نیازمندان و کمک خواهان زنده نگه می دارد.

وی با تاکید بر این که مسئولان باید مواظب باشند تا انقلاب دچار ارتجاع و عقب نشینی نشود، بیان کرد: بسیاری از انقلاب های دنیا به خاطر رویگردانی از اصول خود که همان نگاه ویژه به مردم است، دچار عقب نشینی شده و در بعضی از مواقع نیز شکست خورده اند.

حجت الاسلام قاسمی ادامه داد: این ارتجاع و عقب نشینی نیز ممکن است انقلاب اسلامی را با تهدید مواجه کند، درست است که بعد از ۴۰ سال از عمر انقلاب، مردم همچنان انقلابی تر از گذشته عمل می کنند، اما آسیب های مثل اشرافیگری، بی توجهی به مستضعفان، امید بستن به بیگانه و عدم رعایت عدالت که نمونه هایی از آن نیز در جامعه مشاهده می شود این انقلاب را با خطر ارتجاع مواجه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه بعد از ۴۰ سال از حیات انقلاب اسلامی هنوز ابعاد و عظمت این انقلاب به درستی برای بسیاری از افراد تبیین نشده است، بر خلاف حکومت طاغوتی که در آن اشرافیت، فساد و غارت ثروت های ملی، سیستمی شده بود و نتیجه آن هم ذلت بود، انقلاب اسلامی با هدف شکست این رذیلت ها به پیروزی رسید تا کسی نتواند پا روی مظلوم گذاشته و بیت المال را به یغما ببرد.

امام جمعه بادرود با اشاره به ویژگی های یک ازدواج موفق، به اصالت نژاد و شرافت خانوادگی اشاره کرد و با بیان این که این یک درس عملی در امر ازدواج است، افزود: کسانی که سلامت نفس دارند و ارزش های اخلاقی را از پدران و مادران خود به ارث می برند به طور حتم در ابعاد مختلف زندگی خود چه مادی و چه معنوی موفق خواهند بود.

وی همچنین روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را گرامیداشت و خاطر نشان کرد: حفظ و احیای محیط زیست وظیفه دینی و ملی ما است و این کار باید به دور از شعار و در عمل تحقق یابد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها