امروز: جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 64125
تاریخ انتشار: ۲:۴۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
چاپ این نوشته
Share
مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز گفت: دو طرح آبیاری کم فشار در ۱۳۰ هکتار از اراضی روستای عباس آباد و با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال امروز افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز صبح امروز در حاشیه افتتاح طرح آبیاری کم فشار در روستای عباس آباد از تخصیص بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال برای تجهیز یک هزار و ۳۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان نطنز به روش های آبیاری تحت فشار و کم فشار در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز با بیان این که تجهیز چاه های آب به کنتورهای هوشمند باعث کاهش ۳۰ درصدی برداشت شده است، افزود: بخش زیادی از چاه های آب شهرستان از جمله همه چاه های کشاورزی در بخش امامزاده با همکاری سایر دستگاه های مربوطه به کنتورهای هوشمند آب و برق تجهیز شدند.

وی با تاکید بر لزوم کشت محصولات کم آب در شهرستان و به خصوص در بادرود، گفت: شهرستان نطنز هم به مانند بسیاری از نقاط استان و حتی کشور با بحران آب روبرو است و باید اصلاح الگوی کشت توسط کشاورزان بیش از پیش جدی گرفته شود و کشت محصولات کم آب را جایگزین محصولات با مصرف آب بالا کنند.

مهدی بادی با اشاره به کشت گل محمدی در سطح ۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نطنز، بیان کرد: کشت گیاهانی مانند گل محمدی، نعنای فلفلی، زیره و شاتره در کنار سایر گیاهان دارویی باید در دستور کار کشاورزان قرار گیرد.

وی در خصوص اجرای طرح آبیاری کم فشار در روستای عباس آباد، افزود: دو طرح آبیاری کم فشار در ۱۳۰ هکتار از اراضی این روستا و با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال امروز افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز خاطر نشان کرد: همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی شش طرح کشاورزی و دامداری در سطح شهرستان نطنز افتتاح شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها