امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 63997
تاریخ انتشار: ۳:۱۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
چاپ این نوشته
Share
با حضور جمعی از مسئولان؛

مدیر طرح و توسعه اداره هواشناسی استان اصفهان گفت: این دستگاه تمام خودکار با هزینه چهار میلیارد ریال و از اعتبارات استانی و شهرستانی برای مرکز هواشناسی نطنز خریداری و نصب شده است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، ایستگاه تمام خودکار هواشناسی شهرستان نطنز صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیر طرح و توسعه اداره هواشناسی استان اصفهان در حاشیه مراسم افتتاح با بیان این که در سابق ایستگاه هواشناسی نطنز از ادوات سنتی استفاده می کرد، اظهار کرد: ایستگاه هواشناسی شهرستان نطنز از سال ۱۳۷۱ تاسیس شده است و اخیرا بر اساس طرح خودکار سازی ادوات هواشناسی کشور تلاش کردیم تا ادوات هواشناسی نطنز نیز به اتوماتیک تبدیل شوند.

بابک اسدی افزود: از بین ۲۳ ایستگاه هواشناسی استان اصفهان تنها نطنز و مورچه خورد اتوماتیک سازی نشده بود که این دو ایستگاه نیز اتوماتیک سازی شدند.

وی تصریح کرد: تفاوت این تبدیل سازی اتوماتیک با سنتی در این است که ادوات کالیبره و تجهیرات به روز هستند و در فاصله زمانی کمتری ثبت اطلاعات در آن ها انجام می شود و ده دقیقه یک بار اطلاعات جمع آوری، ذخیره شده و به مرکز در تهران ارسال می شود.

مدیر طرح و توسعه اداره هواشناسی استان اصفهان با بیان این که با این تجهیزات تمام خودکار، پوشش اطلاعاتی و صحت آن بیشتر خواهد بود، بیان کرد: این دستگاه با هزینه چهار میلیارد ریال و از اعتبارات استانی و شهرستانی برای مرکز هواشناسی نطنز خریداری و نصب شده است.

به گفته ناصر عزیزی رئیس اداره هواشناسی شهرستان نطنز این دستگاه به صورت خودکار، تمام اطلاعات هواشناسی شهرستان نطنز را به صورت زنده به ایستگاه هواشناسی استان اصفهان نیز منتقل می‌کند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها