امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 63905
تاریخ انتشار: ۲:۵۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
چاپ این نوشته
Share
مدير كانون مهدوي طليعه ظهور:

مدیر کانون مهدوی طلیعه ظهور گفت: همه شهدای نظام و انقلاب که مایه مباهات جامعه اسلامی هستند، پرورش یافته خانواده علوی و فاطمی بوده و با اسوه پذیری از سلوک ایشان، شهید شدند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان نطنز همایش بزرگ فاطمیون پیش از ظهر امروز با حضور گسترده بانوان در مجتمع فرهنگی و مذهبی مکتب القرآن محله حاجیها نطنز برگزار شد.

مدیر کانون مهدوی طلیعه ظهور در این همایش با اشاره به آیات قرآنی در مورد ارزش خانواده و توصیه خداوند برای تحکیم بنیان خانواده، اظهار کرد: خداوند در قرآن از سیمای بندگان خاص خود با نام عباد الرحمان یاد می کند و در ۱۵ آیه پایانی سوره فرقان ویژگی آن ها را نیز برشمرده است که از جمله مهم ترین آن ها اهتمام این بندگان خاص به نهاد خانواده است.

حجت الاسلام محمد باقر حیدری کاشانی همچنین به اهمیت بنیان خانواده از دیدگاه ائمه (ع) و به خصوص امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: بر اساس روایات بیشترین و پر تکرارترین دعا در قنوت نماز امام علی (ع) این بود که ایشان از خداوند درخواست می کرد تا همسران و فرزندان خود را مایه آرامش و روشنی چشم قرار دهد.

وی خطاب به بانوان حاضر در جلسه، بیان کرد: شما به عنوان مربیان خانواده باید فرزندان مهدی یاور تربیت کنید چرا که خانواده مؤمن محل تربیت انسان های بت شکن و شیطان ستیز است.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: ۱۲ الگوی برتر خانواده الهی در قرآن وجود دارد که در این خانواده ها هم شوهر و هم زن در زمره عباد الرحمان قرار دارند و اگر بتوانیم این ۱۲ الگو را در زندگی روزمره خود به خوبی اجرا کنیم، به یقین خانواده ای الهی خواهیم داشت و فرزندانی آسمانی تربیت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: این الگوها شامل آرامش رحمانی، عرفانی، مناجاتی، ذاکرانه، شاکرانه، عاشقانه، عاقلانه، اخلاقی، روحی، اقتصادی، جسمی و جنسی است.

مدیر کانون مهدوی طلیعه ظهور خانواده علوی-فاطمی را کامل ترین و پیشواترین خانواده در جهان عنوان کرد و افزود: امثال شهید حججی و در اصل همه شهدای نظام و انقلاب که مایه مباهات جامعه اسلامی هستند، پرورش یافته خانواده علوی و فاطمی بوده و با اسوه پذیری از سلوک ایشان، شهید شدند.

وی با تاکید بر این که رمز قدرت، عزت و عظمت نظام و انقلاب در کثرت جمعیت عاشورایی است، خاطر نشان کرد: شهدای نظام و انقلاب الگو و اسوه کاملی برای اقشار مختلف مردم هستند و چنین خانواده ای که آن فرزندان غیور و از خود گذشته را در دامان خود پرورش داده است به طور حتم از زمره خانواده علوی و فاطمی به حساب می آیند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها