امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 63876
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
چاپ این نوشته
Share
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، گفت: دشمن در حوزه اقتصاد و تحریم علیه ایران اسلامی شیر شده و عرض اندام می کند که علت اصلی آن بی توجهی مسئولان به دستورالعمل انقلاب در موضوع امنیت اقتصادی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز محمد صادق کوشکی شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر که در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بادرود برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به برکت جانفشانی ها و مقاومت قشر مستضعف به پیروزی رسید، چرا که این قشر از صدر اسلام تاکنون و برخلاف قشر مرفه همیشه ظرفیت شنیدن حرف حق را داشته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: قشر مرفه به جز موارد خاص هیچ وقت حاضر نبوده است در زیر علم دین، هزینه پرداخت کند و همواره یاوران اصلی دین خدا ساده ترین افراد بوده اند که بار آن را نیز بر دوش کشیده اند.

وی با طرح این سوال که علت تلاش برای پیروزی انقلاب چه بوده است، گفت: تاکید چندباره امام راحل برای عزت آفرینی یکی از انگیزه های ملت ایران برای پیروزی انقلاب بود و اتفاق هایی مثل دستور افسران جز آمریکایی به ژنرال های ایرانی، برده جنسی قرار دادن زنان ایرانی، وضع قانون های ذلت بار و واقعه استفاده انگلیسی ها از مردم ایران به عنوان قاطر و چندین وقایع خفت بار باعث شد تا اراده ها برای پیروزی انقلاب شکل بگیرد.

کوشکی ادامه داد: یکی از اهداف انقلاب عزت آفرینی و ایجاد امنیت برای ملت ایران بود و با مرور قضایای دستگیری تفنگداران ملکه انگلیس در سال ۸۳ و بازداشت تفنگداران آمریکایی در سال گذشته به راحتی بر این عزت آفرینی مهر تایید می زند.

این تحلیل گر مسائل سیاسی اضافه کرد: امروزه آمریکایی ها از سپاه پاسداران به عنوان محصول انقلاب به شدت می ترسد و به خاطر توان دفاعی بسیار عالی جمهوری اسلامی که حاصل عمل کردن به فرمایش های امام (ره) و رهبر انقلاب است، هیچ کس جرات تهدید کشور را ندارد.

وی با تاکید بر این که هرجا به  منویات امام راحل و رهبر انقلاب عمل نکردیم کم آوردیم، تصریح کرد: دشمنی که این چنین توسط سپاه در دریا و البته با توان نظامی ذلیل شده است، در حوزه اقتصاد و تحریم علیه ایران اسلامی شیر شده و عرض اندام می کند که علت اصلی آن بی توجهی مسئولان به دستورالعمل انقلاب در موضوع امنیت اقتصادی کشور است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ابراز کرد: جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی و برخلاف تمام تحریم ها در این حوزه و به لطف جدی گرفتن گفته های امام مبنی بر ضرورت خودکفایی در حوزه توان دفاعی، اکنون در سطح بسیار خوبی قرار گرفته است اما متاسفانه مسئولان توصیه ها در حوزه اقتصادی را جدی نگرفته اند.

وی افزود: انقلاب می خواهد مردم در رفاه زندگی کنند، اما رفاهی که محصول کشور باشد نه وابسته به کشورهایی که هر وقت دلشان خواست به این رفاه و آسایش ضربه بزنند.

کوشکی خاطر نشان کرد: انقلاب به پیروزی رسید تا مسئولان خادم مردم باشند نه رئیس آن ها و بدون شک مسئولی که امروزه حوصله خدمت به مردم را ندارد و روزی چهار تا پنج ساعت بر سرکار حاضر می شود، و یا برای مردم برخلاف تعریف های آنچنانی از برجام، بودجه ندارد و تنبلی می کند نمی تواند مشکلات موجود را حل کند.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها