امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 63873
تاریخ انتشار: ۳:۲۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
چاپ این نوشته
Share
هشدار جدی استاندار اصفهان به قاچاقچیان کالا و سوداگران مرگ؛

استاندار اصفهان، گفت: کسانی که امنیت کشور را به خطر می‌اندازند بدانند اگر دست از این کار خود برندارند باید منتظر دریافت ضربات مهلک و سهمگین باشند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به نقل از ندای اصفهان، محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر استان اصفهان با تبریک ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: شاهد تلاش‌های مجدانه و شبانه‌روزی نیروی انتظامی در سطح استان اصفهان برای تأمین امنیت مردم هستیم.

استاندار اصفهان گفت: بارها شاهد درگیری‌های خسارت‌بار بین نیروهای انتظامی کشور با مفسده‌جویانی که برای کسب درآمد حرام بیشتر به هر کاری ازجمله آلوده کردن و از بین بردن آینده جوانان دست می‌زنند، بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه سوداگران مرگ و قاچاقچیان کالا در قالب باندهای بزرگ و کوچک فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: قاچاق کالا کاری بسیار پست و مخربی است که به اقتصاد کشور لطمه می‌زند.

گله تولیدکنندگان از واردات کالا

مهرعلیزاده اظهار کرد: به‌عنوان استاندار اصفهان در بازدیدهایی که از صنایع داریم یکی از گله‌های که آن‌ها مطرح می‌کنند مسئله واردات کالا است، آن‌ها می‌گویند واردت رقیب ما هست به همین دلیل خیلی از جاها تولید را کم و به‌تبع ناگزیر به کاهش اشتغال هستیم.

به گفته وی، آن‌ها اعلام می‌کنند با چنین وضعی تولید صرفه اقتصادی ندارد و لذا مجبور به توقف کارگاه یا کارخانه خود می‌شویم و نیروها را نیز تعدیل می‌کنیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه برای کاهش واردات می‌توان اقداماتی کرد، گفت: با تعریف صحیح دیوارهای تعرفه و انجام برخی از اصلاحات در قیمت ارز می‌توان واردات را کنترل کرد.

وی قاچاق کالا را بدتر از واردات کالای بی‌کیفیت عنوان و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها بر مذموم بودن کالای قاچاق تأکید داشته‌اند بنابراین کسانی که به قاچاق کالا این پدیده آزاردهنده‌ای دست می‌زنند ضربات مهلکی را به اقتصاد کشور می‌زنند.

مهرعلیزاده اظهار کرد: قاچاقچیان با انجام قاچاق خود به بیکاری جوانان و اثرات سوء این موضوع در جامعه دامن می‌زنند؛ ابتدا با ارشاد و نصیحت به آن‌ها متذکر می‌شویم وگرنه پس‌ازآن با زبان اعمال توان قدرتمند جمهوری اسلامی از طرف نیروهای انتظامی با آن‌ها به مقابله می‌پردازیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مواد مخدر که یک مطلب بسیار بدتر است پدیده جدید نیست و سالیان سال در کشورهای مختلف بوده است، تصریح کرد: مواد مخدر به‌عنوان یک پدیده زشت اجتماعی است و تجارت این مواد، تجارتی نابودکننده و هلاک‌کننده بشریت است.

وی تأکید کرد: مدیران ارشد استان اصفهان با همکاری ستادهای مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر اراده کرده تا ضربات مهلک و سهمگینی را به قاچاقچیان کالا و مواد مخدر زده شود؛ ما نیز مسئول و مکلف هستیم در استان خودمان اجازه رخ دادن حتی یک مورد خلاف و جرم را ندهیم.

کشفیات بالای کالای قاچاق در اصفهان

مهرعلیزاده یادآور شد: خوشبختانه شاهد هستیم نیروی انتظامی استان اصفهان در تلاش کمتر از یک هفته خود در قالب اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا توانسته مقادیر زیادی از کالای قاچاق را کشف و ضبط کند، این کشفیات هم از کانتینرهایی است که در قالب محموله‌های رسمی وارد کشور شده و هم از جاسازی‌های حرفه‌ای در انواع خودروها هست.

استاندار اصفهان گفت: سوداگر این سودای غلط و ناصحیح از هر شیوه ممکن برای رسیدن به خواسته خود استفاده می‌کنند و این مسئله به ما این مطلب را منعکس می‌کند که با حواس‌جمع به همه ابعادی که می‌تواند متصور باشد دقت کنیم و با قوت بیشتر با آن‌ها به مقابله بپردازیم.

وی با تأکید بر اینکه اقدامات بعدی محکم‌تر خواهد بود، به سوداگران مرگ، قاچاقیان کالا و اراذل‌واوباش هشدار داد و تصریح کرد: کسانی که امنیت کشور را به خطر می‌اندازند بدانند اگر دست از این کار خود برندارند باید منتظر دریافت ضربات مهلک و سهمگین باشند.

مهرعلیزاده ادامه داد: توصیه می‌کنیم برگردید وگرنه با اقدامات بسیار جدی و غیرقابل جبرانی از طرف نیروی انتظامی مواجه خواهید شد، برای ما هیچ‌چیزی جز امید، آرامش و نشاط جامعه و شأن و منزلت انسان‌ها ارزش ندارد.

امنیت مثال‌زدنی ایران در جهان

استاندار اصفهان با بیان اینکه در کنار تأمین مایحتاج، معیشت و اشتغال مردم، خود را مکلف به نشاندن شادی بر لبان مردم میدانیم، گفت: امروز در سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه‌ای قرارگرفته‌ایم که شاهد ناامنی‌های در اطراف آن هستیم ولی امنیت کشور ما در جهان مثال‌زدنی است که این مسئله در ابتدا مرهون لطف خدا سپس برنامه‌ریزی‌ها دقیق و تلاش‌های مجدانه نیروهای جان‌برکف نظامی، امنیتی و انتظامی کشور است.

وی افزود: اقتدار نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی کشورمان و فراتر از همه این‌ها میزان بالای درک، آگاهی و شعور اجتماعی مردم و همراهی‌های آن‌ها در زیستن مسالمت‌آمیز ثمرات زیادی را به دنبال داشته است ما ایرانی‌های اصیل، مسلمان و پایبند به اخلاق هستیم.

مهرعلیزاده به حوادث و اغتشاشات ماه گذشته در کشور اشاره و یادآور شد: پلیس در جریان آن اغتشاشات بااینکه توهین شنید و در برخی از موارد مضروب شد، خیلی جاها با نجابت کامل برخورد کرد.

تکلیف دولت و مدیران نظام در برابر خواسته‌های به‌حق مردم

استاندار اصفهان اعتراض قانونی و به‌حق را حق مردم دانست و گفت: خانواده‌های متدین و مردم مسلمان کشور به کاستی‌هایی که در کشور وجود دارد معترض هستند و ما دولتی‌ها و مدیران نظام مکلف به تأمین آرامش، آسایش، آزادی، رفاه، معیشت و اشتغال هستیم البته خود مردم هم می‌دانند به میزان حتی‌المقدور این کارها امکان‌پذیر است.

ردپای صهیونیست بین‌الملل و آمریکا در دشمنی‌های علیه کشور هویدا است

وی به خباثت‌های دشمن علیه کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن از هر جای توانسته ما را دچار محدودیت‌ها می‌کند، آن‌ها انواع تحریم‌های ظالمانه و هوشمندانه اقتصادی، تحریم تبادلات بانکی را علیه کشورمان روا داشته است در کنار این اقدامات، هجمه سنگین رسانه‌ای هم علیه نظام از ابتدای انقلاب به راه انداخته‌اند.

مهرعلیزاده تصریح کرد: سیاست‌های استعماری آن‌ها از دیرباز بوده تا بتوانند افسار جهان را دست بگیرند و به دیگر کشورها اراده‌های خود را تحمیل کنند؛ مردم ردپای صهیونیست بین‌الملل و آمریکا را در دشمنی‌های علیه کشور می‌بینند و از همان ابتدای انقلاب شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند.

اروپایی‌ها از آمریکا می‌ترسند

استاندار اصفهان اظهار کرد: آن‌ها ۳۹ سال هست که تلاش می‌کنند به‌نظام ما ضربه بزنند و اغتشاشات اخیر هم یکی دیگر از ضربات آن‌ها بود ولی ملت ما در برابر آن‌ها مقاوم ایستاده است.

اشک تمساح خاندان ملعون، فرصت‌طلب و غارت‌گر پهلوی برای ایران

وی با بیان اینکه مردم سرگردانی‌های اداری و تبعیض‌ها را برنمی‌تابند، گفت: جوانان و مردم ما دست داشتن دشمن و ایادی آن را در اغتشاشات اخیر را خوب فهمیدند؛ اگر اعتراض در داخل وجود دارد به سلطنت‌طلبان و غربی‌ها ربطی ندارد؛ سلطنت‌طلبانی که به یاد داریم چگونه در ۱۳ آبان دانش آموزان ما را مثل گل پرپر کردند.

مهرعلیزاده تصریح کرد: حالا شما فرصت‌طلبان و غارت‌گران خود را دلسوز مردم نشان می‌دهید؛ شما خاندان ملعون پهلوی مدعی حمایت از مردم شده‌اید، بدانید شما و اربابانتان در مقابل مردم ایران هیچ هستید.

استاندار اصفهان با بیان اینکه امام راحل و رهبر معظم انقلاب فرمودند تنها رمز موفقیت ما وحدتمان است، گفت: دشمن هم هدف‌گذاری خود بر تفرقه‌انگیزی گذاشته است؛ ملت ما هوشیارند، کسانی هم که طراحی علیه انقلاب اسلامی دارند بدانند کور خوانده‌اند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها