امروز: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 63540
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲
چاپ این نوشته
Share

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی هم‌زمان با سی‌و‌نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رالی گردشگری خانوادگی ویژه وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به نقل از روابط‌عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این رالی ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۶، ویژه خودروهای با قدمت بیش از ۴۰ سال در مسیر تهران ـ ابیانه و مسیر بازگشت ابیانه ـ تهران برگزار می‌شود.
مدیر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با بیان این مطلب گفت: رالی تهران ـ ابیانه با رویکرد توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ اتومبیل‌رانی ایمن و در راستای اهداف دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌شود.
سلمان یارمحمدی با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در سال ۱۳۱۴، برگزاری رالی‌های مختلف در دستور کار این موسسه قرار داشته است، خاطرنشان کرد: رالی گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی به هیچ عنوان مسابقه سرعت نیست و ملاک برگزیده شدن در آن نحوه صحیح نقشه‌خوانی، مسیریابی و رانندگی صحیح و اصولی بوده و با توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کشور انجام می‌شود.
وی ادامه داد: هر گونه حرکات نادرست در رانندگی همچون سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکت مارپیچی و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند امتیاز منفی برای شرکت‌کنندگان در پی داشته باشد و شانس برگزیده شدن آنان را کاهش دهد.
مدیر اتومبیلرانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، درباره نحوه انتخاب گروه‌های بر‌تر در این رقابت نیز یادآور شد: گروه‌هایی متشکل از داوران و کمک داوران مجرب این رشته، عملکرد شرکت‌کنندگان را بررسی کرده و در پایان با معرفی رانندگان و نقشه‌خوانان بر‌تر، جوایزی به آنان اهدا خواهد شد.
وی ادامه داد: در این رالی حضور ۱۲۰ نفر به‌عنوان شرکت‌کننده ـ که گروه‌های سه‌نفره متشکل از راننده، نقشه‌خوان و یک نفر همراه را می‌سازند ـ و ۴۰ خودرو با قدمت بیش از ۴۰ سال، پیش‌بینی شده است.
یارمحمدی با اشاره به اینکه این رالی بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی «Mobility» و با رعایت قوانین داخلی کشور در جاده‌های عمومی برگزار می‌شود، اظهار کرد: رالی گردشگری خانوادگی وسیله‌های نقلیه تاریخی، ۱۲ بهمن از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوارن در تهران آغاز می‌شود و گروه‌ها با پشت سرگذاشتن اتوبان‌های قم و کاشان، جاده نطنز و جاده ابیانه، به مدت یک شب در روستای تاریخی ابیانه اقامت خواهند داشت.
وی ادامه داد: روز ۱۳ بهمن نیز گروه‌ها در راه بازگشت، پس از بازدید از جاذبه‌های تاریخی مسیر همچون روستای تاریخی ابیانه و تپه تاریخی سیلک در کاشان، به تهران می‌رسند و به این ترتیب مسابقه به پایان خواهد رسید.
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند از یکم تا دهم بهمن ماه به وب سایت www.taci.ir و دبیرخانه رالی مستقر در دفتر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها