امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 63471
تاریخ انتشار: ۱:۰۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه بادرود

امام جمعه بادرود از اجرای بعضی از برنامه های حاشیه ای در مراسم تدفین و ترحیم در بادرود انتقاد کرد و گفت: اسراف در برنامه ها، بنرنویسی های فراوان، نی زدن و آوازهای همراه با نی در مراسم تشییع و دیگر برنامه ها که بار مالی را به صاحبان عزا تحمیل می کند باید حذف شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت درگذشت جمعی از هموطنانمان در حادثه کشتی نفتکش، اظهار کرد: بر طبق روایات، کسانی که در حین خدمت در آتش می سوزند و یا در آب غرق می شوند شهید محسوب می شوند و امیدواریم این عزیزان نیز با شهدا محشور شده و مشمول رحمت واسعه خداوند شوند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در سیزدهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی، افزود: غافل نشدن دنیای اسلام از موضوعات اصلی خود، شکست دنیای استکبار در جنگ نرم به مانند جنگ سخت، لزوم توجه به مسئله فلسطین، لزوم برملا کردن دروغ های آمریکا در زمینه حقوق بشر، تلاش برای خارج کردن جهان اسلام از همینه رسانه ای دروغ پرداز غرب، شناخت خائنان به جهان اسلام و الگو گیری از جمهوری اسلامی از مهم ترین موضوعات تاکید شده از طرف رهبر انقلاب در این دیدار بود.

وی ۲۹ دی ماه روز غزه را گرامیداشت و با بیان این که این روز روز پاسداشت مقاومت در برابر وحشی گری های رژیم صهیونیستی است از همگان خواست تا کاری نکنند که احساس وظیفه در مورد فلسطین و آرمان های مردم غزه کم رنگ شود.

خطیب جمعه بادرود با انتقاد از طرح بعضی صحبت ها مبنی بر قابل نقد بودن پیامبر و ائمه معصوم علیهم السلام، تصریح کرد: به جای طرح این موضوع های بی اساس که به هیچ وجه در مورد کسانی که در طول عمر خود هرگز دچار خطا و اشتباه نمی شوند، پذیرفته نیست، باید معیشت و رفاه مردم را سروسامان دهند.

وی تاکید کرد: ائمه معصومین (ع) خط قرمر ملت بزرگ ایران هستند و اگر چه بعضی از خط قرمز ها در بعضی از مواقع مورد بی توجهی قرار گرفت، ولی عبور از این خط قرمز به هیچ وجه قابل توجیه نخواهد بود.

حجت الاسلام قاسمی بیان کرد: به فرموده امام باقر (ع) اگر کسی دنیا را برای بی نیازی از مردم، کمک و رسیدگی به همسایه و به خاطر آسایش و رفاه خانواده و عائله اش بخواهد، خداوند را در روز قیامت در حالتی ملاقات خواهد کرد که چهره اش مثل ماه شب چهاردهم می درخشد.

وی از اجرای بعضی از برنامه های حاشیه ای در مراسم تدفین و ترحیم در بادرود انتقاد کرد و افزود: اسراف در برنامه ها، بنرنویسی های فراوان، نی زدن و آوازهای همراه با نی در مراسم تشییع و دیگر برنامه ها که بار مالی را به صاحبان عزا تحمیل می کند باید حذف شود.

امام جمعه از کسانی که به جای هزینه های اضافی به فکر فقرا و نیازمندان هستند قدردانی کرد و گفت: حذف حواشی و توجه به متن و همچنین کمک به نیازمندان و حتی توجه به امور عام المنفعه هم برای اموات و هم صاحبان عزا پاداش های معنوی و درخور توجهی خواهد داشت، درصورتی که بعضی از این رسوم فعلی هیچ اثری نخواهد داشت.

وی از مردم شهر خالدآباد به خاطر تجمیع مراسم های عزا قدردانی کرد و گفت: تجمیع این مراسم هم از گرفتاری های مردم می کاهد و هم به درستی حق مجلس برای متوفی ادا می شود.

حجت الاسلام قاسمی از اقامه نماز باران در آینده ای نزدیک در شهر بادرود خبر داد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها