امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 63424
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
چاپ این نوشته
Share
مدیر آموزش و پرورش نطنز:

مدیر آموزش و پرورش نطنز بر لزوم آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی در مدارس تاکید کرد و گفت: یکی از دلایل بروز حوادث رانندگی برای کودکان و نوجوانان، نبود اطلاعات و مهارت های لازم در آنان برای مقابله با حوادث است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز رضا چاوش پور صبح امروز در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: یکی از ارزشمند ترین کارهای آموزش و پرورش که با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی برای ترویج فرهنگ رانندگی صحیح و کاهش میزان تلفات جاده ای انجام می شود آشنایی بیشتر دانش آموزان با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است که اجرای آن در مدارس شروع شده است.

مدیر آموزش و پرورش نطنز با بیان این که مدیران و معلمان نقش بسیار مهمی در امنیت دانش آموزان دارند، افزود: توجه دانش آموزان و حتی والدین آن ها، رانندگان سرویس ها و تکرار مطالبی از قبیل مطالب فرهنگی و بیان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین دعوت از افسران پلیس به مدارس از جمله روش هایی برای جلوگیری از مخاطرات راهنمایی و رانندگی است.

وی بر لزوم آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی در مدارس تاکید و تصریح کرد: یکی از دلایل بروز حوادث رانندگی برای کودکان و نوجوانان، نبود اطلاعات و مهارت های لازم در آنان برای مقابله با حوادث است و از این رو گنجاندن آموزش های ایمنی ترافیک به عنوان بخشی از برنامه های آموزشی مدارس، یکی از موثرترین راه های فراهم آوردن چنین دانشی برای دانش آموزان محسوب می شود.

چاوش پور بیان کرد: هدف از برگزاری این آموزش ها نهادینه شدن فرهنگ ترافیک، آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان و فرهنگ سازی مسائل ترافیکی در آموزش و پرورش است، چرا که نوجوانان و کودکان بهترین قشر برای فرهنگ سازی مسائل راهنمایی و رانندگی در آن ها هستند و همچنین این آموزش ها تأثیر به سزایی در آینده برای کودکان دارد.

وی از اجرای طرح همیار پلیس در مدارس یا همکاری راهنمایی و رانندگی شهرستان قدردانی کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها