امروز: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 63300
تاریخ انتشار: ۳:۲۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
چاپ این نوشته
Share
در مراسم تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش نطنز مطرح شد؛

معاون مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: رضایتی از وضعیت فعلی مجموعه آموزش و پرورش در کشور وجود ندارد و این به دلیل عدم حمایت سایر مسئولان کشور از این مجموعه است و اگر نه تمامی همکاران در انجام وظیفه خود از جان مایه گذاشته و می گذارند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز مراسم تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش نطنز پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در کانون شهید مطهری نطنز برگزار شد.

رضایتی از وضعیت فعلی مجموعه آموزش و پرورش وجود ندارد

معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم با اشاره به اهمیت بحث امانت داری در اسلام، اظهار کرد: بر اساس آیه های قرآنی خداوند امانتی که به آسمان، زمین و کوه ها داد و آن ها از پذیرفتن آن سر باز زدند را بر دوش انسان نهاد و انسان این امانت را پذیرفت.

اکبر پناهی با بیان این که امانت در دین مبین اسلام مطرح و به آن توجه ویژه ای شده است، افزود: امانت دار خوب مسلمان خوبی نیز است و آن که در امانت خیانت کند، در عمل هیچ فریضه ای از او پذیرفته نیست.

وی تصریح کرد: معلمان و فرهنگیان امانت داران مردم هستند و دانش آموزان در دست آنان امانتی هستند که اتفاقا باید برعکس تمامی امانت ها در آن تصرف کرده و با آموزش درست و صحیح به او راه و روش درست زیستن را به آن ها بیاموزند.

معاون پزوهشی اداره کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: اگر فرهنگیان و کارکنان مجموعه آموزش و پرورش به وظیفه خود در این مورد درست عمل نکنند در امانت خود خیانت کرده اند.

وی از معلمان در شهرستان نطنز خواست تا محتوای آموزشی خود را با آموزش خوب همراه کنند تا بهره وری آموزشی آنان افزایش یابد، چرا که کار را می توان به چندین روش انجام داد اما باید پیوسته به دنبال بهترین راه و بالاترین بهره وری بود.

این مقام مسوول در اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین به کم و کاستی ها در حوزه نظام آموزش و پرورش و حقوق معلمان اشاره و بیان کرد: متاسفانه یکی از اشکالات مهم موجود این است که برنامه های خوب را بد انجام می دهیم.

وی با اشاره به تلاش های خوب و ثمربخش علیرضا محمودی در مدت ۲۱ ماه خدمت خود در شهر نطنز، به نیابت از مدیریت سابق و سرپرست فعلی آموزش و پرورش استان از تلاش های وی و همکاری مجموعه آموزش و پرورش نطنز و خانواده محمودی قدردانی کرد و افزود: از میان بیش از ۴۰ مدیر آموزش و پرورش استان به دنبال بهترین گزینه برای تصدی مدیریت حراست اداره کل استان بودیم و بهتر از محمودی کسی نبود، چرا که می خواستیم فردی منصف و لایق عهده دار این امر مهم که با حیثیت و آبروی فرهنگیان در ارتباط است، شود.

وی خاطر نشان کرد: رضایتی از وضعیت فعلی مجموعه آموزش و پرورش از لحاظ مالی و نبودن زیر ساخت مناسب در اجرای طرح شش سه سه در کشور وجود ندارد و این به دلیل عدم حمایت سایر مسئولان کشور از این مجموعه است و اگر نه تمامی همکاران در انجام وظیفه خود از جان مایه گذاشته و می گذارند.

اگر سیاست بازی وارد آموزش و پرورش یک منطقه شد باید فاتحه آن منطقه را خواند

امام جمعه نطنز ضمن گرامیداشت سالروز عملیات بزرگ کربلای ۵، در خصوص اهمیت امر آموزش و پرورش، اظهار کرد: آموزش و پرورش یکی از مقدس ترین، ارزشمندترین و خطیرترین وزارتخانه در کشور است و همه وزارتخانه ها از صفر تا صد مدیون این وزارت پر خیر و برکت و مقدس هستند.

حجت الاسلام روح الله امینی با بیان این که خاستگاه همه انسان های بزرگ در حوزه های مختلف، برعهده این وزارتخانه است، افزود: بالاترین مقام در آموزه های دینی به معلمان اختصاص دارد، معلمی به عنوان شغل انبیا معرفی شده است و جامعه برای علم، معلم و اهل علم حریم و حرمت قائل است.

وی با بیان اینکه  حق تعلیم و تربیت و ارزش معلمان در جامعه به صورت شایسته و بایسته ادا نشده است، گفت: معلمی شغل دشواری است چرا که هم خود معلمان باید به آموزه های خود پایبند باشند و هم در مراحل بعد دانش آموزان را تعلیم دهند.

امام جمعه نطنز تاکید کرد: هر کجا که معلم و آموزش و پرورش با دلسوزی عمل کرد مردم در آن شهر و دیار موفق بوده اند و هر کجا که بی توجهی شده است به همراه آن مشکلات هم وارد جامعه شده است.

امام جمعه نطنز مشکلات عدیده معلمان را عامل برخی مشکلات جامعه عنوان کرد و گفت: آن چه که شایسته معلمان است در نظام ما عمل نشده است و بخش عظیم این مطلب به سیاست بازی هایی بر می گردد که وارد نظام آموزشی شده است و گرچه معلم باید سیاسی باشد و دانش آموزان را هم با سیاست آشنا کند اما سیاست بازی عاملی است که به هرکجا وارد شد آن را با مشکل همراه کرد.

وی ادامه داد: سیاست بازی، گروه بازی و خط و خط بازی ها گناهی است که اگر وارد سیستم آموزشی بشود باید فاتحه آن منطقه را خواند، معلم و آموزش و پرورش باید دور از همه سیاست بازی ها در اوج باشند.

حجت الاسلام امینی از تغییر مدیریت آموزش و پرورش نطنز در میانه سال تحصیلی ابراز نارضایتی کرد و آن را محصول برخی سیاست های اشتباه دانست.

آمادگی فرمانداری نطنز برای همکاری با مدیر جدید آموزش و پرورش

فرماندار نطنز اظهار کرد: با همکاری مسئولان در مدت مسئولیت علیرضا محمودی در آموزش و پرورش نطنز شاهد تغییرات مثبت و اقدامات بسیار خوبی بودیم و با تلاش نماینده شهرستان در مجلس شوای اسلامی در خصوص تجهیزات و مجوزها، بسیار خوب عمل شد.

یوسف حسنی به دو حوزه آموزشی و تجهیزات و همچنین ساماندهی امور اشاره کرد و افزود: هر مدیری که در مسئولیت آموزش و پرورش قرار بگیرد دغدغه آموزش و کار کردن را دارد و گرایش های سیاسی و مسائل دیگر را وارد حوزه تدریس نمی کند.

وی به پتانسیل خوب شهرستان نطنز در موارد مختلف از جمله وجود انجمن خیران مدرسه ساز و همکاری با مدیران در این زمینه اشاره کرد و  از همکاری و مساعدت مجموعه مدیران و کارشناسان مدارس، معاون آموزشی و دیگر مسئولان در مدت تصدی مسئولیت توسط محمودی قدردانی و آمادگی فرمانداری برای همکاری با مدیر جدید را اعلام کرد.

از فعالیت های علیرضا محمودی قدردانی و رضا چاوش پور به عنوان مدیر جدید اداره آموزش و پرورش نطنز معرفی شد.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها