امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 63276
تاریخ انتشار: ۱:۱۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
چاپ این نوشته
Share
مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نطنز:

مسئول مرکز فوریت های پزشکی شهرستان نطنز گفت: تعداد شش هزار و ۲۵۹ تماس در طول سه ماهه سوم سال جاری با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان نطنز برقرار شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز حسین مخلصی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: فوریت‌ های پزشکی شهرستان نطنز با برخورداری از چهار پایگاه شهری و جاده‌ای، یک اتاق فرمان و ۳۰ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

مسئول مرکز فوریت های پزشکی شهرستان نطنز افزود: تعداد شش هزار و ۲۵۹ تماس در طول سه ماهه سوم سال جاری با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان نطنز برقرار شد.

وی با بیان این که از مجموع این تماس ها، ۸۶۲ تماس مزاحمت تلفنی بود، تصریح کرد: از مجموع پنج هزار و ۳۹۷ تماس ورودی، ۷۲۴ مورد منجر به انجام ماموریت شد که ۴۷۶ مورد از آن ها غیر تصادفی و ۲۴۸ مورد تصادفی بود.

مخلصی بیان کرد: بیشترین موارد ماموریت‌ های غیرتصادفی با ۱۰۸ مورد مربوط به بیماری قلبی، ۷۰ مورد تنفسی، ۴۲ مورد مصدومیت ناشی از سقوط، ۲۰ مورد حادثه، ۱۶ مورد مسمومیت، هفت مورد مسمومیت ناشی از گاز منوکسیدکربن و سه مورد سوختگی بود.

وی اضافه کرد: از مجموع حوادث رانندگی رخ داده در این مدت، ۸۶ مورد مربوط به موتور سواران، ۵۶ مورد راننده، ۵۵ سرنشین و ۳۶ مورد مصدومیت عابر پیاده را شامل شده است.

مسئول مرکز فوریت های پزشکی ادامه داد: ۱۹۹ مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی اورژانس پیش‌ بیمارستانی برای بستری به بیمارستان منتقل شدند، هشت نفر در دم جان خود را از دست دادند و ۲۸ نفر توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ به صورت سرپایی درمان شدند.

وی با بیان این که آموزش طرح بسیج همگانی احیا «بها» برای ۱۸۴ نفر از گروه‌ های هدف در شهرستان نطنز اجرا شده است، گفت: دو حادثه ویژه اورژانسی شامل برخورد سمند با خاور با یک فوتی و شش مصدوم از اتباع افغانی و واژگونی پژو پارس با سه فوتی و یک مصدوم در این شهرستان در فصل پاییز رخ داده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها