امروز: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 62825
تاریخ انتشار: ۱:۱۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
چاپ این نوشته
Share
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز خبر داد:

رئیس اداره ارشاد نطنز حذف موازی کاری در برگزاری آزمون را فرصتی مناسب برای رسیدن به اهداف مطلوب تر در حوزه قرآنی دانست و گفت: ادارات و نهادهای مربوطه در سال های قبل خود به صورت مستقل اقدام به برگزاری آزمون های قرآنی می کردند ولی این آزمون امسال به صورت تجمیعی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز علی مشربی صبح امروز در جلسه هماهنگی برای برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان نطنز اظهار کرد: امسال برای اولین بار این آزمون به صورت تجمیعی برگزار می شود و دیگر از موازی کاری های برخی نهادها در برگزاری مسابقه های قرآنی خبری نخواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز حذف این موازی کاری ها را فرصتی مناسب برای رسیدن به اهداف مطلوب تر در حوزه قرآنی دانست و افزود: ادارات و نهادهای مربوطه در سال های قبل خود به صورت مستقل اقدام به برگزاری آزمون های قرآنی می کردند ولی این آزمون امسال با همکاری همان نهاد ها و به صورت تجمیعی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: امسال آزمون قرآنی با همکاری سه ارگان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌ و پرورش و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه به‌ صورت سراسری برگزار می‌شود.

مشربی با بیان این که آزمون قرآنی با دو موضوع حفظ و مفاهیم و در ۲۴ رشته برگزار می‌ شود، بیان کرد: علاقه‌ مندان در بحث حفظ در ۱۶ رشته و در بحث مفاهیم در هشت رشته تا تاریخ بیستم دی ماه می‌توانند با مراجعه به مؤسسات قرآنی، خانه‌های قرآنی و یا با مراجعه به پایگاه اینترنتی به نشانی www.quranedu.ir در این آزمون شرکت نمایند

وی تاکید کرد: کارت ورود به جلسه آزمون از اول تا نهم بهمن صادر می شود و ثبت نام کنندگانی که از طریق پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir ثبت‌ نام کرده اند با پرداخت هزینه‌ای که فقط از طریق درگاه الکترونیکی موجود در سامانه ثبت‌نام است، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

رئیس اداره ارشاد نطنز با بیان این که این آزمون در دهم اسفندماه برگزار می شود، اضافه کرد: پس از اعلام نتایج آزمون، به برگزیدگان اعم از قرآن آموزان، مؤسسات و مراکز قرآنی موفق جوایز قرآنی اهداء و به‌ تمامی شرکت‌کنندگانی که امتیاز بالای ۹۵ را در تمامی رشته کسب نمایند لوح تقدیر و همچنین به افرادی که به حدنصاب نمرات برسند گواهی‌ نامه پایان دوره اعطاء می شود.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت های قرآنی در چند سال اخیر در جامعه نظم بهتری پیدا کرده است و امیدواریم همچنان تلاش ها برای رسیدن به اهداف بالاتر با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در موضوع فعالیت های قرآنی ادامه یابد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها