امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 62545
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
چاپ این نوشته
Share
نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر:

نماینده نطنز گفت: تبعیض واقع شده مورد اعتراض شدید مردم است و قابل تحمل نیست، در حالی که میزان برداشت آب از چاه های عمیق در شهرهای اطراف فقط ۱۸ درصد کاهش یافته است ولی این میزان کاهشِ برداشت در نطنز به ۴۶ درصد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز مرتضی صفاری نطنزی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات آب نطنز که با حضور مدیر عامل شرکت آب‌ منطقه‌ای در محل فرمانداری برگزار شد، از کم کردن برداشت آب از چاه های عمیق و تبعیض فاحش میان کشاورزان به شدت انتقاد کرد.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، افزود: تبعیض واقع شده مورد اعتراض شدید مردم است و قابل تحمل نیست، در حالی که میزان برداشت آب از چاه های عمیق در شهرهای اطراف فقط ۱۸ درصد کاهش یافته است ولی این میزان کاهشِ برداشت در نطنز به ۴۶ درصد رسیده است.

وی با بیان این که مردم و به خصوص کشاورزان منطقه تعامل بسیار خوبی با مسئولان آب منطقه ای برای هوشمند سازی چاه های آب داشته اند، گفت: متاسفانه جواب این همکاری ها و تعاملات با فشار بیشتر داده شده است و این خارج از انصاف است.

صفاری با تاکید بر این که وضعیت آب شرب نطنز بسیار بد و نامطبوع است، تصریح کرد: این آب که از نظر سختی و بهداشتی دارای نواقص زیادی است نباید برای شرب مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان این که وظیفه مسئولان آب منطقه ای تامین آب سالم و بهداشتی برای مردم است، ادامه داد: با تلاش های انجام شده کمیت آب تامین شده و قطعی های چند روزه نیز برطرف شده است اما کیفیت آب مورد رضایت مردم نیست و این موضوع باید مورد توجه ویژه شرکت آب منطقه ای قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان نطنز در مجلس انتزاع اداره آب منطقه ای نطنز از اردستان را از خواسته های اصلی مردم شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: یک سال از اخذ مجوز اداره آب منطقه ای نطنز آن هم با پیگیری های گسترده گذشته است و با توجه به آمادگی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و همکاری این اداره در مورد این موضوع، شروع به کار اداره آب منطقه ای نطنز یک ضرورت است.

وی به تامین آب مناطق روستایی به علت بحران آب نیز اشاره کرد و افزود: تامین آب این روستاها به خصوص در مناطقی مانند نیه و کشه به علت خشکسالی به یک بحران تبدیل شده است، در بعضی از این مناطق و در ویلاهای افراد غیر بومی چاه های غیر مجاز حفر شده است و همین چاه های غیر مجاز بر شدت بحران آب در منطقه افزوده است.

صفاری همچنین به دست اندازی معادن در کنترل آب های سطحی و زیر سطحی و ایجاد استخرهای ذخیره چند برابری آب شرب، انتقاد و خاطر نشان کرد: با این دست اندازی قنات های این منطقه خشک شده و زمان و میزان برداشت آب شرب و کشاورزی در این مناطق را دچار افت شدید کرده است که آب منطقه ای نیز باید به صورت جدی به این موضوع ورود پیدا کند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها