امروز: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 61941
تاریخ انتشار: ۸:۳۸ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
چاپ این نوشته
Share
رئیس اداره ارشاد نطنز مطرح کرد؛

رئیس اداره ارشاد نطنز به نقش کتاب و کتابخوانی در رشد و توسعه کشورها اشاره و تصریح کرد: با توجه به این نقش مهم در توسعه روابط و فراهم شدن زمینه های پیشرفت در ابعاد مختلف، تشریح، تبیین و گسترش آن نیاز به همکاری مسئولان و از وظایف تمامی دستگاه ها و ادارات است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز علی مشربی صبح امروز در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: آن چه واضح و مبرهن است این است که سرانه مطالعه کتاب در کشور بسیار پایین است و این موضوع می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز افرود: کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک اصل در زندگی اجتماعی و خانوادگی افراد به حساب آید و ترویج، تبیین و گسترش آن نیاز به همت جدی همه دارد.

وی به نقش کتاب و کتابخوانی در رشد و توسعه کشورها اشاره و تصریح کرد: با توجه به این نقش مهم در توسعه روابط و فراهم شدن زمینه های پیشرفت در ابعاد مختلف، تشریح، تبیین و گسترش آن نیاز به همکاری مسئولان و از وظایف تمامی دستگاه ها و ادارات است.

مشربی اضافه کرد: هر چند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام های شایسته و درخور توجهی را در سال های اخیر در موضوع گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام داده است ولی رسیدن به نقطه مطلوب در این حوزه نیاز به حضور فعال و پویای دیگر نهادها نیز دارد.

وی گفت: ۱۵ برنامه در هفته کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان نطنز اجرا می شود که زنگ کتاب و کتاب‌خوانی، نذر کتاب، اهدای کتاب به مدارس، تجلیل از کتاب‌ فروشان شهرستان، مسابقات مختلف انشای کتاب و کتاب‌ خوانی، رونمایی از کتاب، فضاسازی تبلیغی و نکوداشت نویسنده فقید ۸۵ کتاب در شهرستان نطنز از مهم ترین این برنامه ها خواهد بود.

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه بین اداره ارشاد نطنز با اتحادیه آرایشگران شهرستان برای راه اندازی کتابخانه های کوچک در آرایشگاه ها خبر داد و خاطر نشان کرد: تعداد یکصد جلد کتاب در اولین روز هفته کتاب و کتابخوانی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز به کانون فرهنگی و تربیتی شهید مطهری اهدا شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها