امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 61641
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
چاپ این نوشته
Share
رئیس هئیت کوهنوردی استان اصفهان:

رئیس هئیت کوهنوردی استان اصفهان گفت: با برگزاری جشنواره ای در کنار آبشار یخی واقع در کوه کرکس گردشگران و گروه های کوهنوردی کشور از این مجموعه بازدید خواهند کرد و این مهم برای نطنز می تواند یک برند تلقی شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز رئیس و جمعی از اعضای هئیت کوهنوردی استان اصفهان به به همراه رئیس و جمعی از گروه کوهنوردی شاهین نطنزصبح امروز با علی پیراینده شهردار نطنز دیدار کردند.

رئیس هئیت کوهنوردی استان اصفهان با ارائه گزارشی از وضعیت فعلی کوهنوردی در استان و شهرستان نطنز، اظهار کرد: شهرستان نطنز با وجود رشته کوه کرکس با ظرفیت ملی و فراملی که در زمینه ایجاد آبشار یخی دارد می تواند نطنز را به جهان معرفی و به جذب گردشگر کمک کند.

مهدی نصر اصفهانی افزود: یک هزار کوهنورد فعال در شهرستان نطنز وجود دارد و می طلبد برای کوهنوردی جایگاه ویژه ای در نظر گرفته شود.

وی از شهردار نطنز خواست تا با توجه به اینکه نیروهای آتش نشانی به طور دائم نیاز به آمادگی دارند دیواره صخره نوردی تهیه تا آمادگی لازم، هئیت کوه نوردی نطنز نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

رئیس هئیت کوهنوردی استان اصفهان اضافه کرد: با برگزاری جشنواره ای در کنار آبشار یخی واقع در کوه کرکس گردشگران و گروه های کوهنوردی کشور از این مجموعه بازدید خواهند کرد و این مهم برای نطنز می تواند یک برند تلقی شود.

احداث خانه کوهنورد، نصب مجسمه کوهنورد در سطح شهر، نامگذاری یکی از خیابانهای شهر به نام گروه کوهنوردی، ایجاد ایستگاه کوهنورد در شهر، نقاشی کرکس در شهر و نصب تابلو اطلاعات کرکس و مسیرهای دسترسی به قله در نقطه ای از شهر از درخواست های دیگر هئیت کوهنرودی شهرستان بود که توسط محمد احترامی دبیر هئیت کوهوردی شهرستان نطنز مطرح شد.

شهردار نطنز اظهار کرد: بر همه آشکار است نطنز با طبیعت زیبا، تاریخ، فرهنگ و جاذبه های گوناگونی که در هم تنیده است به لحاظ مباحث گردشگری از موقعیت خوبی برخوردار است.

علی پیراینده افزود: نطنز برای رسیدن به هدف غایی خود که از کدام گزینه برای برند شدن آن استفاده کند هنوز گزینه ای را انتخاب نکرده است اما گزینه های فراوانی را دارا است و تنها راه علاج نطنز از رکود، رونق گردشگری است که باید روی آن برنامه ریزی شود.

شهردار نطنز بیان کرد: برای برند شدن کوه کرکس و آبشار یخی برای نطنز نیاز است کارگروهی متشکل از شهرداری، اداره میراث فرهنگی، محیط زیست، منابع طبیعی و گروه کوهنوردی شاخصه های مهم را بررسی و از این پتانسیل به شکل جدی استفاده کنند.

وی با اعلام آمادگی و حمایت از گروه کوهنوردی نطنز خاطر نشان کرد: امیدواریم گروه کوهنوردی شهرستان برنامه ای را تهیه و با عزم جزم پیگیر این مسئله مهم باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها