امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 61244
تاریخ انتشار: ۴:۰۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
چاپ این نوشته
Share
مدیر کل دفتر امور شهری استانداری اصفهان مطرح کرد:

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری اصفهان گفت: یکی از آسیب های شوراها این است که آن ها فقط برای شهرداری فعالیت کنند و از مجموعه شهر غافل شوند، شوراها توانمندی بالایی دارند لذا در مقام تصمیم گیری برای شهر با وجود سلایق متفاوت نباید اجازه دهند مسائل به مجموعه شهر کشیده شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار طرق که در سالن اجتماعات این شهر برگزار شد، اظهار کرد: به مناسبت تکریم و قدردانی از شهردار سابق و خوش آمد گویی به شهردار جدید شهر طرق رود گردهم آمدیم و به خاطر همه دستاوردها و تحمل مشکلات و مصایبی که در شرایط کاری یک مسئول وجود دارد از شهردار قبلی قدردانی می کنیم.

مرتضی صفاری نطنزی افزود: اصولا هیچ انسانی در این دنیای فانی ماندگار نیست و پست ها و جایگاه ها هم همین گونه است و مهم اغتنام فرصت در جلب رضایت خداوند و مردم است.

وی تصریح کرد: شهردار جدید از شرایط کاری این منطقه و مشکلات و کمبودهای منطقه آگاه است، شهر طرق رود شهری تازه تاسیس و دارای جمعیت ساکن کم است و به طور کلی به شکل فصلی یا مهاجرتی ساکنانی دارد و باید امکانات را به شکل فصلی دید تا بتوان با وضعیت مادی ضعیف کاری حداکثری انجام داد.

نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر اعتراض های مردم به نبود امکانات شهری در طرق رود در عین پرداخت مالیات و عوارض شهری را متذکر شد و گفت: باید تلاش ما در راه برقراری امکانات منصفانه باشد چرا که توقع مردم به حق است و این مهم دشواری کار شهردار فعلی را می رساند.

وی از شهردار جدید خواست در بازه زمانی مسئولیت خود، تعادل را در بین روستاها و شهرها از نظر اقدامات و امکانات حفظ کند.

شهردار زمانی موفق است که شورا تمام قد پشتیبان وی باشد

فرماندار شهرستان نطنز اظهار کرد: ما همگی به نوبه خود ظرفیت و پتانسیل خاصی داریم و زمانی توانمندی ما مضاعف می شود که همه ظرفیت های مسئولان در کنار هم قرار بگیرد و به طور حتم موفقیت زمانی حاصل می شود که شورا نگاه واحدی به مجموعه شهری خود داشته باشد و با هم هماهنگ باشد.

یوسف حسنی با اشاره به ظرفیت های خوب شهر طرق رود، افزود: زمانی که شورا خود صدای واحدی داشته باشد می تواند از این ظرفیت ها در راه رشد و توسعه بهره برداری کند.

وی تاکید کرد: مردم نباید به جایی برسند که آرزوی برگشت به چندین سال قبل را داشته باشند و البته آرزوی مردم شش روستای شهر طرق در آینده نباید این باشد که ای کاش شهر به روستا تبدیل شود.

فرماندار نطنز ادامه داد: نماد تفکر شورا در شهردار متجلی می شود و زمانی شهردار می تواند موفق باشد که شورا تمام قد پشتیبان وی باشد.

وی با اشاره به ویژگی های شهر طرق رود، بیان کرد: شهردار در شهر طرق رود نماد حاکمیت بسیاری از ادارات شهرستان است و مردم سمبل ادارات شهرستان را در شهردار می بینند، برای حل مشکلات مردم، شهردار باید تعامل خوبی با مجموعه ادارات و نهادها داشته باشد.

حسنی بحث ایجاد روشنایی از طرق تا کشه با توجه به احتمال حضور سرپرست وزارت نیرو در شهرستان را مطرح و خاطر نشان کرد: تمام تلاش و ظرفیت ها را برای حل مشکلات مردم شهر طرق رود به کار می بندیم.

شورا اجازه ندهند مسائل به مجموعه شهر کشیده شود

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان با آرزوی موفقیت برای شهردار سابق و جدید شهر طرق رود به مبانی تاسیس شهرداری اشاره و اظهار کرد: زمانی که قرار است شهرداری تاسیس شود بنا به درآمد و منابع آن مجوزهای لازم داد می شود.

محمد رضا کمالی به پیشینه تمدنی شهر طرق رود نیز اشاره کرد و افزود: زمان مسئولیت خود در بادرود علاقه مند به شهر شدن این شهر بودم چرا که شهر شدن این محل موجب پیشگیری از خروج مردم می شد.

وی تصریح کرد: طبق قانون یک صد ساله مدیریت شهری هزینه های شهر باید از درون خود شهر تامین شود اگر چه در ادوار مختلف دولت ها به شهرداری ها کمک هایی نیز کرده اند.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان گفت: ۳۰ میلیارد و شش میلیون ریال در پنج سال اخیر به شهرداری طرق رود کمک شده است و بزرگان شهر باید در کنار این بودجه به یاری شهر بشتابند.

وی تاکید کرد: مدیریت شهرداری کاری بسیار دشوار و مدیریت هزینه و درآمد هم مهم است ولی در دستگاه اجرایی اینگونه نیست و تنها مدیریت هزینه اهمیت دارد، تکثر وظایف شهرداری در سایر دستگاه ها وجود ندارد و بیش از ۳۰۰ وظیفه در کلان شهرها به عهده شهرداری است.

کمالی به نقش شوراها در اداره شهرها هم اشاره کرد افزود: مدیریت شوراها در شهرها بررسی شده و دو یا سه مورد چشمگیر بوده و امید است در دوره پنجم این آموزش ها انجام شود تا وظایف به خوبی اجرا شود.

وی بیان کرد: یکی از آسیب های شوراها این است که آن ها فقط برای شهرداری فعالیت کنند و از مجموعه شهر غافل شوند، شوراها توانمندی بالایی دارند لذا در مقام تصمیم گیری برای شهر با وجود سلایق متفاوت نباید اجازه دهند مسائل به مجموعه شهر کشیده شود.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان تاکید کرد: برای ایجاد همدلی، رضای خداوند، احترام متقابل، پرهیز از خودمحوری و اولویت دادن به منافع عمومی به جای منافع شخصی باید مورد توجه مسؤلان قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: میانگین سرانه پرداختی یک شهروند در استان به شهرداری یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، اما شهر طرقرود یک میلیون و ۴۳ هزار تومان است و این سرانه باید با برنامه‌ ریزی صحیح و حضور فعال خیران و بزرگان شهر افزایش یابد.

از فعالیت های علی منتظرالقائم در پایان این مراسم تقدیر و جمشید اسماعیلی به عنوان شهردار جدید شهر طرق رود نطنز معرفی شد

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها