امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 61201
تاریخ انتشار: ۲:۰۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
چاپ این نوشته
Share
مدیر آموزش و پرورش نطنز:

مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: حضور پر رنگ اولیا در انتخابات انجمن اولیا و مربیان اجرای بهتر برنامه ها از نظر کمی و کیفی در مدرسه را تضمین می کند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس ابتدایی صبح امروز همزمان با سراسر استان در مدارس شهر نطنز با حضور چشمگیر اولیای دانش آموزان برگزار شد.

محمودی مدیر آموزش و پرورش نطنز در این مراسم از برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان در روزها بیست و پنجم و بیست و ششم مهر ماه در کلیه مدارس شهر نطنز خبر داد و اظهار کرد: حضور پر رنگ اولیا در انتخابات انجمن اولیا و مربیان اجرای بهتر برنامه ها از نظر کمی و کیفی در مدرسه را تضمین می کند.

علیرضا محمودی خانواده ها را شریک آموزش و پرورش برشمرد و افزود: مجموعه آموزش و پرورش شهر نطنز از مشارکت همه‌ جانبه اولیای دانش آموزان در ابعاد مختلف و در امر تصمیم‌ گیری‌ ها و تصمیم‌ سازی‌ ها استقبال می کند.

وی با اشاره به نقش انجمن اولیا و مربیان در تقویت پیوند خانه و مدرسه، تصریح کرد: کلید واژه مهم در این حوزه خانواده است و ما باید بیشترین تمرکز خود را در فعالیت‌ های آموزشی و تربیتی بر روی این مجموعه متمرکز کنیم‌ چرا که در سند بنیادین آموزش و پرورش بر روی این مهم در کنار سیاست‌ های دولت و برای برای انجام مشارکت عمومی تاکید بیشتری شده است.

مدیر آموزش و پرورش نطنز با بیان این که انجمن اولیا و مربیان از ارکان مدرسه است، بیان کرد: بر اساس آیین نامه اجرایی مدارس، انجمن اولیا و مربیان یکی از ارکان مدرسه است که بر اساس سند تحول باید در برنامه ریزی ها، نظارت و مشارکت در امور مدرسه نقش ایفا کند.

وی اضافه کرد: جایگاه خانواده در کنار مدرسه در فرآیند تعلیم و تربیت، یک جایگاه ویژه ای است که درصد مشارکت اولیای علاقه مند به مشارکت در فرآیند آموزشی و تربیتیِ فرزندانشان نشانگر این جایگاه والا است و باید چنین سرمایه های عظیمی را قدر دانسته و از ظرفیت های آن ها استفاده بهینه شود.

محمودی افزود: برای رسیدن به اهداف انجمن ها در مدارس، باید از میان اولیای دانش آموزان افرادی دلسوز و آگاه به عنوان نماینده انتخاب شوند و در طول سال تحصیلی در کنار مربیان مدرسه مسئولیت برنامه ریزی، اجرا و نظارت را بر عهده گیرند.

وی از اولیای دانش آموزان مدارس خواست تا در راه پیشبرد اهداف بهتر آموزش و پرورش، فردا هم به مانند امروز در انتخابات انجمن اولیا و مربیان حضور چشمگیر داشته باشند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها