امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 60965
تاریخ انتشار: ۳:۰۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
چاپ این نوشته
Share
مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: با تلاش های صورت گرفته و آگاهی بخشی های انجام شده از طرف مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نطنز، کشت گیاهان دارویی در سطح شهرستان نطنز در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز ظهر امروز در گفتگویی اظهار کرد: با توجه به سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر توسعه کشت گیاهان دارویی، مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان نطنز تلاش کرده تا برای تحقق این مهم از تمام ظرفیت ها استفاده کند و تا کنون این تلاش ها نتیجه مثبت داشته است.

عبدالرضا مهدی بادی افزود: با تلاش های صورت گرفته و آگاهی بخشی های انجام شده از طرف مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نطنز، کشت گیاهان دارویی در سطح شهرستان نطنز در حال افزایش است.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش میزان برداشت آب از سفره های زیر زمینی، افزایش آگاهی کشاورزان از روش های کاشت و داشت گیاهان دارویی و قابلیت رقابتی تولید این محصولات نسبت به محصولات زراعیِ مرسوم، در سال جاری انواع گیاهان دارویی پاییزه در سطح شهرستان کشت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: با توجه به این که کشت آزمایشی گیاهانی مانند زیره سبز، زیره سیاه، قدومه، بادیان، سیر، موسیر، یولاف و غیره با موفقیت انجام شده است پیش بینی می شود در چند سال آینده سطح بسیار وسیعی از عرصه های کشاورزی به کشت انواع گیاهان دارویی اختصاص یابد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آب و هوای متنوع و موقعیت جغرافیایی در شهرستان، مزارع کشاورزی منطقه مستعد کشت انواع گیاهان دارویی است و گیاهان دارویی به علت مصرف کم آب، اشتغال زایی مناسب و وجود بازارهای مصرف داخلی و خارجی یکی از گزینه های مورد نظر کارشناسان جهاد کشاورزی برای کشت این گیاهان در منطقه است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها