امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 60962
تاریخ انتشار: ۱:۲۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
چاپ این نوشته
Share
نماینده نطنز در مجلس:

نماینده مردم نطنز در مجلس با بیان اینکه اقداماتی در راستای اجرای پروژه انتقال آب ۵۰۰ لیتر به شهرستان نطنز صورت گرفته است، گفت: ۲ ماه گذشته برنامه‌ریزی‌هایی برای کلنگ‌زنی این پروژه صورت گرفت که با تغییر دولت این پروژه به تعویق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به نقل از تسنیم، مرتضی صفاری امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که چه پیگیری‌هایی در راستای اجرای پروژه انتقال ۵۰۰ لیتر آب برای شهرستان حوزه انتخابیه شما صورت گرفته است، اظهار داشت: تقریباً اقدامات این پروژه انجام شده و دو ماه گذشته برنامه‌ریزی برای کلنگ‌زنی این پروژه صورت گرفت، در این راستا باید گفت متأسفانه به زمان تغییر دولت و تغییر وزرا برخورد کردیم و عدم رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی نیرو سبب شد این پروژه به تعویق بیفتد.

وی افزود: در این راستا باید گفت اصل پروژه تعیین شده و پیمانکاران مشخص شدند همچنین مناقصه آن به اجرا درآمده است اما در حال حاضر منتظر تعیین تکلیف وزیر نیرو در دولت دوازدهم هستیم.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس با بیان اینکه به زودی یا با حضور وزیر نیرو و یا سرپرست این وزارت‌خانه کلنگ پروژه انتقال آب به شهرستان نطنز به زمین زده می‌شود، تصریح کرد: مبلغ ۷۲ میلیارد تومان بابت لوله‌های آبی این پروژه پیگیری و تکمیل شده است که در این زمینه با مشکل اعتباری مواجه نیستیم و مبلغی را به عنوان شروع کار در بودجه امسال تعیین کردند که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه برای ادامه کار ما را یاری کند و پروژه تا ۲ سال آینده اجرا شود.

وی با بیان اینکه در یکسال گذشته تلاش‌ها بر بهبود کمیت آب شهرستان صورت گرفته است، بیان کرد: با اعتباری بالغ بر ۱٫۵ میلیارد تومان چاهی حفر کردیم که در حال حاضر مشکل کمی آب نداریم.

صفاری بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۶ ساعت با قطعی آب در شهرستان مواجه بودیم اما در حال حاضر خوشبختانه با قطعی آب مواجه نیستیم، علی رغم اینکه ما در بحث صنعت هم از این آب استفاده می‌کنیم هم در آب شرب شهرستان و هم صنایع به ویژه شهرک شجاع آباد این آب تأمین شده است.

وی ادامه داد: اگر چه کیفیت آب این بخش مناسب نیست اما هم با وزارت‌خانه و هم آب‌وفاضلاب استان در این موضوع صحبت کردیم و اعتباراتی هم ستاد بحران کمک می‌کند که امیدواریم این موضوع را برای کیفیت هرچه بهتر آب جذب کنیم تا سختی آب برطرف شود.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس با بیان اینکه زمان پروژه انتقال آب زاینده رود دو ساله است، خاطرنشان کرد: نمونه‌هایی از این پروژه که در کشور اجرا شده است را مشاهده کردیم و با برخی از شرکت‌ها هم صحبت کردیم که اگر بتوانیم مبلغ ۳٫۵ میلیارد تومان را به این پروژه اختصاص بدهیم تا به صورت جدی این نقیصه برطرف شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر با کمبود آب مواجه نیسیتیم و بخش قمصر هم با مشکل آب مواجه نیست ولی اگر پیش بینی‌ها صورت نگیرد ممکن است در آینده آب شرب شهرستان قمصر با مشکل جدی مواجه شود.

صفاری اظهار داشت: در منطقه قمصر ذخایر و منابع آبی خوبی وجود دارد و باید در این زمینه سرمایه گذاری‌هایی صورت گیرد و مخازن آبی تعبیه شود تا بتوان آب ذخیره کرد و در مواقع ضروری مورد استفاده قرار داد، که این پیش بینی‌ها در حال انجام است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها