امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 60941
تاریخ انتشار: ۲:۲۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
چاپ این نوشته
Share
کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی خبر داد

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی نطنز گفت: این طرح در مدارس متوسطه و تنها برای پایه های دهم و یازدهم برگزار می شود و شامل مدارس دخترانه و پسرانه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان نطنز ظهر امروز در گفتگو با این پایگاه خبری از اجرای طرح پیشگیری از معلولیت ها در مدارس نطنز خبر داد و اظهار کرد: هدف از این طرح که با مشارکت اداره بهزیستی و اداره آموزش و پرورش اجرا می شود آگاهی بخشی در زمینه معلولیت های مختلف به دانش آموزان و خانواده های آنان و پرهیز و پیشگیری از بروز معلولیت های مختلف است.

سید علی واقفی افزود: این طرح در مدارس متوسطه و تنها برای پایه های دهم و یازدهم برگزار می شود و شامل مدارس دخترانه و پسرانه خواهد شد.

وی تصریح کرد: با هماهنگی اداره کل بهزیستی استان اصفهان زهرا سخنور از کارشناسان ژنتیک به عنوان مدرس این کلاس ها انتخاب شده است و توضیحاتی را پیرامون مسائل ژنتیکی و دلایل معلولیت و غیره در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان نطن با بیان این که این طرح از هفته گذشته آغاز و تا اوایل آبان ماه ادامه دارد، گفت: با اجرای این طرحِ آگاه سازی به مرور  زمان آمار معلولان در جامعه از طریق پیشگیری کاهش می یابد، چرا که بسیاری از معلولیت ها با اقدام های به موقع قابل پیشگیری هستند.

وی خاطر نشان کرد: جامعه هدف طرح «آگاه سازی و پیشگیری از معلولیت ها» دانش آموزان، مربیان و والدین دانش آموز هستند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها